Trwa ładowanie...
ycipk-10d7rm

Przemycał narkotyki do Polski. Szef zorganizowanej grupy zatrzymany w Hiszpanii

Do Polski trafił Jurij V., lider zorganizowanej grupy przestępczej przemycającej narkotyki z Ameryki Południowej do Polski. Został zatrzymany przez hiszpańską policję. Mężczyzny poszukiwało gorzowskie CBŚP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przemycał narkotyki do Polski. Szef zorganizowanej grupy zatrzymany w Hiszpanii
(Policja)
ycipk-10d7rm

Po przewiezieniu do Polski Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Funkcjonariusze gorzowskiego CBŚP poszukiwali 43-letniego Jurija V. od 2010 r. Według ustaleń policjantów, mężczyzna był liderem zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się przemytem narkotyków z Ameryki Południowej do Hiszpanii, a potem do Polski w latach 2004 - 2008. Gang składał się z około 40 osób, obywateli polskich. Przemycił co najmniej 165 kilogramów kokainy i ponad 4 kilogramy heroiny o łącznej wartości sięgającej ponad 25 mln złotych.

- Zatrzymany w Madrycie przestępca zajmował się głównie pozyskiwaniem "werbowników" i kurierów, którzy w swoich bagażach przemycali narkotyki. Gangsterzy, po pozyskaniu osoby, która miała przemycić narkotyki w swoim bagażu, opłacali jej przelot w obie strony oraz pobyt w Ameryce Południowej, a po udanym powrocie do Hiszpanii, odbierali od niej przesyłkę - powiedziała PAP rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Agnieszka Hamelusz.

ycipk-10d7rm

Lider grupy był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania i został zatrzymany przez hiszpańskich policjantów w Madrycie.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-10d7rm

ycipk-10d7rm
ycipk-10d7rm
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów