Trwa ładowanie...

Jest przełom ws. tajemniczego zaginięcia Iwony Wieczorek

Są pierwsze zatrzymania w śledztwie dotyczącym tajemniczego zaginięcia przed 12 laty Iwony Wieczorek - dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM. W Gdańsku w ręce policjantów miały wpaść dwie osoby zatrzymane na polecenie małopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej. Jedną z nich ma być znajomy zaginionej Paweł P., który imprezował z nią feralnej nocy.

Przełom ws. zaginięcia Iwony Wieczorek. Pierwsze zatrzymaniaPrzełom ws. zaginięcia Iwony Wieczorek. Pierwsze zatrzymaniaŹródło: policja
duunnc3
duunnc3

Według ustaleń dziennikarzy RMF FM policjanci zabezpieczyli m.in. telefon Pawła P. oraz karty pamięci. Wcześniej śledczy kilkukrotnie byli u niego, a także w mieszkaniach jego bliskich. Druga z zatrzymanych osób to kobieta, także "z otoczenia Iwony Wieczorek".

Informacje w tej sprawie potwierdziła Wirtualnej Polsce Prokuratura Krajowa. "Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania na obecnym etapie nie udzielamy bliższych informacji co do zakresu wykonywanych i planowanych czynności procesowych" - przekazała PK. Zatrzymani po doprowadzeniu do prokuratury usłyszą zarzuty.

Policja opublikowała nowe nagranie

W sobotę 10 grudnia policja opublikowała najnowsze wideo, na którym widać było twarz mężczyzny, który miał iść za Iwoną Wieczorek w noc jej zaginięcia. Okazał się nim 58-letni mieszkaniec Chorzowa. Został przesłuchany w charakterze świadka.

duunnc3

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Historia Iwony Wieczorek. Tajemnicze zaginięcie

Zaginięcie Iwony Wieczorek

W lipcu minęło 12 lat od zaginięcia Iwony Wieczorek. Nad sprawą pracują obecnie prokuratorzy z Archiwum X, działającego w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Iwona Wieczorek ostatni raz była widziana w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. 19-letnia wtedy dziewczyna po grillowaniu na działce poszła ze znajomymi do sopockiego klubu. Po wyjściu z dyskoteki wracała sama do domu w Gdańsku. Zarejestrowały ją kamery monitoringu w kilku miejscach, jednak dziewczyna nigdy do domu nie dotarła. Przez 12 lat poszukiwań nie udało się trafić na jakikolwiek ślad po niej.

źródło: PAP / RMF24.pl

duunnc3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

duunnc3
Więcej tematów