Trwa ładowanie...

Przegrana Bartłomieja Misiewicza. Prokuratura umorzyła śledztwo

Bartłomiej Misiewicz doniósł na posłów PO do prokuratury. Mieli go fałszywie oskarżać o przestępstwo korupcyjne. Prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie.

Przegrana Bartłomieja Misiewicza. Prokuratura umorzyła śledztwoŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
dkaxa4w
dkaxa4w

O decyzji śledczych poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania. Jak powiedział, "śledztwo zostało umorzone wobec braku znamion czynu zabronionego".

We wrześniu ub. roku "Newsweek" napisał, że Misiewicz miał proponować radnym PO w Bełchatowie przystąpienie do koalicji z PiS sugerując, że w zamian zapewni im zatrudnienie w państwowej spółce, której prezes miał towarzyszyć mu w "werbunkowym spotkaniu". W związku z tym artykułem Misiewicz poprosił ministra Antoniego Macierewicza o zawieszenie w funkcjach w MON.

Doniesienie ws. podanych przez tygodnik informacji o obietnicach składanych przez Misiewicza złożyli posłowie PO Cezary Tomczyk i Jan Grabiec. Prokuratura w Piotrkowie Trybunalskim pod koniec października 2016 r. wszczęła śledztwo; na początku grudnia je umorzyła uznając, że w zachowaniu Misiewicza brak jest znamion przestępstwa.

W tej sytuacji to Misiewicz złożył do prokuratury zawiadomienie o fałszywym oskarżeniu go przez Tomczyka i Grabca. Śledztwo w tej sprawie wszczęto w pierwszych dniach grudnia.

Źródło: PAP

dkaxa4w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkaxa4w
Więcej tematów