Trwa ładowanie...

Przedwyborcze orędzie premier: bez względu na kogo chcecie państwo głosować, idźcie na wybory

- Zwłaszcza dziś, w przededniu wyborów, jako premier rządu jestem zobowiązana do przypomnienia o obywatelskim obowiązku, jakim jest udział w wyborach - mówiła podczas swojego orędzia do Polaków Ewa Kopacz. Dodała, że woli mówić o wyborach jako "święcie", bo jest to dla niej "święto demokracji".

Share
Przedwyborcze orędzie premier: bez względu na kogo chcecie państwo głosować, idźcie na wybory
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
dm8rx78

Szefowa rządu mówiła o sukcesach Polski, wymieniając wysokie pozycje w rankingach gospodarczych, oraz o tym, że nasz kraj wzbudza "uznanie i szacunek na świecie dzięki swoim sukcesom".

- Dziś, kiedy jakiś kraj zyskuje niepodległość i zaczyna się reformować, za wzór stawia się Polskę - powiedziała premier. Oprócz oceny Polski na arenie międzynarodowej, mówiła też o dokonaniach wewnątrz kraju. - Jest na pewno o wiele za wcześnie, by powiedzieć, że osiągnęliśmy już cel. Ja wolę mówić, że szklanka jest do połowy pełna, niż w połowie pusta. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, zwłaszcza te z lat 90., niektóre miejsca trudno jest poznać - mówiła.

- Dzisiejsza Polska napawa dumą, to Polacy swoją ciężką pracą udowodnili, jakim są silnym narodem. Udowodniliśmy, że nie zmarnowaliśmy ani czasu ani wolności - stwierdziła premier. Na koniec zachęcała do pójścia na wybory, mówiąc: Pokażmy światu, że umiemy świętować naszą wolność, którą tak bardzo kochamy.

dm8rx78

Podziel się opinią

Share
dm8rx78
dm8rx78
Więcej tematów