Trwa ładowanie...

Przedstawiono wnioski po kontroli escape roomów. "Potężna skala niespełniania wymogów"

59 spośród 418 skontrolowanych escape roomów nie może dalej funkcjonować - to wnioski z kontroli, którą wszczęto po tragedii w Koszalinie. W wyniku pożaru zginęło 5 nastolatek. Tylko w 83 obiektach nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

Przedstawiono wnioski po kontroli escape roomów. "Potężna skala niespełniania wymogów"Źródło: PAP, fot: Marcin Obara
d4ki9w5
d4ki9w5

- Mamy skontrolowanych 418 obiektów, w których znajdują się escape roomy - powiedział podczas konferencji minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jak zaznaczył, w 59 przypadkach wykryto poważne nieprawidłowości.

- Te obiekty niestety nie spełniają wymogów prawo i tych 59 obiektów zostało wyłączonych z użytkowania - dodał. W przypadku 220 escape roomów wszczęto postępowania administracyjne.

- Tylko w stosunku do 83 obiektów, i to podkreślę, nie stwierdzono nieprawidłowości - powiedział minister Kwieciński. Jak uznał, to "pokazuje potężną skalę niespełniania wymogów przepisów". W wielu przypadkach stwierdzono m.in. brak przeprowadzania okresowych kontroli.

Zobacz także: Bronisław Komorowski: dobra służba Polsce nie zostanie zapomniana

W kilku przypadkach była to kwestia nieodpowiedniego stanu technicznego. W niektórych escape roomach nie zapewniono odpowiedniej wentylacji lub brakowało drogi ewakuacyjnej. Część postępowań nie jest zakończona, a niektóre rozpoczną się, gdy zostanie "skutecznie doręczona informacja o kontroli".

Minister Kwieciński dodał, że ministerstwo będzie wnioskować o zmianę przepisów prawa budowlanego tak by poprawić bezpieczeństwo tych miejsc. Postulatem jest konieczność dołączenia odpowiedniej ekspertyzy, która wykaże, że escape room nie stanowi zagrożenia. - Trzeba poprawy bezpieczeństwa pożarowego - uznał.

Kontrola została przeprowadzona po tragedii, do której doszło w Koszalinie. Pięć nastolatek świętowało urodziny jednej z nich w escape roomie. W budynku doszło do pożaru. Żadna z nich nie przeżyła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ki9w5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ki9w5
Więcej tematów