Trwa ładowanie...
24-08-2015 12:05

Prywatyzacja Lasów Państwowych. Kopacz: trudno wyplątać się z tej plotki

Cyniczni politycy straszą ludzi plotką ws. prywatyzacji Lasów Państwowych; Platformie bardzo trudno się z niej wyplątać, choć nie jest ona prawdziwa - przekonywała premier Ewa Kopacz.

Prywatyzacja Lasów Państwowych. Kopacz: trudno wyplątać się z tej plotkiŹródło: PAP, fot: Michał Walczak
d303anm
d303anm

Podczas spotkania z dziennikarzami, Kopacz spytano o doniesienia ws. notki amerykańskiego dyplomaty Viktora Ashe'a z 2009 r., według którego, ówczesny marszałek Sejmu Bronisław Komorowski obiecał mu pozyskanie środków i załatwienie sprawy restytucji mienia pożydowskiego w Polsce. Ashe miał przekazać, że ówczesny premier Donald Tusk "zmusi niepokornych ministrów, m.in. rolnictwa i ochrony środowiska", aby "dołożyli się do rekompensat" m.in. sprzedając Lasy Państwowe.

- Powtórzę to ostatni raz, ale to autentycznie ostatni raz: PO nigdy nie zamierzała prywatyzować Lasów Państwowych. Chcieliśmy wręcz na wyrost umieścić w konstytucji zapis, że Lasy Państwowe, jako dobro ogólnonarodowe, nie podlega prywatyzacji i przekształceniom, co zostało storpedowane przez naszych kolegów z opozycji - konkretnie z PiS; 120 posłów, którzy dziś wykorzystują tę sytuację strasząc Polaków - powiedziała Kopacz.

Podkreśliła, że "niestety potęga tej plotki i powtarzanie w kółko tej samej frazy powoduje", że Polacy nieustannie pytają, czy PO chce prywatyzować Lasy Państwowe. Mówiła, że często słyszy, że ludzie nie umieją wskazać, kto te lasy chciałby prywatyzować, ale słyszą właśnie plotki i się niepokoją.

Kopacz: mamy cynicznych polityków, którzy wykorzystują to kłamstwo

- Dam przykład takiej sytuacji (...) - mieszka pan w małej miejscowości - zwróciła się do dziennikarza - poszedłby pan do lekarza z anginą, a w tym czasie widzi pana sąsiadka, która opowiada, że pan nie poszedł po to, by leczyć anginę, tylko chciał pan zmienić płeć - jakby pan się zachował? Bo bardzo jest trudno dziś PO udowadniać, że to, co funkcjonuje w przestrzeni publicznej jest zwykłym kłamstwem - mówiła Kopacz.

Według szefowej rządu, "trudno z tej plotki (na temat lasów) wyplątać się, gdy mamy cynicznych polityków, którzy do celów politycznych tego kłamstwa używają".

Premier już wcześniej zapowiedziała, że do Sejmu trafi projekt ustawy, w którym będzie zapis, że Lasy Państwowe nie będą ani prywatyzowane, ani restrukturyzowane.

d303anm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d303anm
Więcej tematów