Trwa ładowanie...
d44srf0

Prymas Glemp doktorem h.c. stołecznego UKSW

(PAP/Tomasz Gzell)
Prymas Polski kardynał Józef Glemp został w poniedziałek doktorem honoris causa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Tytuł ten został nadany kard. Glempowi podczas inauguracji roku akademickiego 2001/2002 tej uczelni - w 20. rocznicę jego posługi prymasowskiej.

Share
d44srf0

Kardynał Glemp w sposób roztropny troszczył się nieustannie o sprawy Kościoła i Ojczyzny, niósł pomoc w przekształceniu Akademii Teologii Katolickiej w Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz okazywał mu stałą troskę - napisano w uzasadnieniu.

Rektor uniwersytetu ks. prof. Roman Bartnicki podkreślił, że Uniwersytet, podejmując uchwałę o nadaniu doktoratu honoris causa, pragnął wyrazić uznanie i wdzięczność za wielkie zasługi księdza Prymasa dla Kościoła i Ojczyzny, a także podziękować za opiekę duchową i materialną nad tą uczelnią.

Prymas powiedział, że tytuł ten ma dla niego szczególne znaczenie, ponieważ z uczelnią tą był od wielu lat związany jako wykładowca na wydziale prawa, a także z uwagi na to, że Uniwersytet nosi nazwę Prymasa Tysiąclecia. (miz)

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d44srf0

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44srf0
d44srf0
Więcej tematów