Trwa ładowanie...
dehsklm
dehsklm

Prudnik: akt oskarżenia przeciwko przemytnikowi materiałów radioaktywnych

Do Sądu Rejonowego w Prudniku (Opolskie) wpłynął akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który próbował przemycić przez jedno z przejść granicznych na Opolszczyźnie 11 pojemników z radioaktywnym izotopem strontu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dehsklm

Oskarżony mężczyzna był przez pięć lat poszukiwany listem gończym. Śledztwo w jego sprawie prowadził Urząd Ochrony Państwa i wydział do spraw przestępczości zorganizowanej opolskiej prokuratury.

Zawsze tego typu przemyty wskazują, że to może być coś większego. Zresztą wiemy, że ze wschodu na zachód przez Polskę przechodziły duże ilości różnych materiałów promieniotwórczych - powiedział rzecznik opolskiej prokuratury okręgowej Roman Wawrzynek.

Samochodem, w którym wykryto radioaktywną kontrabandę, jechało dwóch obywateli Czech i mieszkający wówczas w Nysie Janusz K. Czesi zostali przekazani swojemu wymiarowi sprawiedliwości, Janusz K. zdołał zbiec.

Przebywał za granicą, dopiero w grudniu zeszłego roku został zatrzymany na lotnisku Okęcie i aresztowany - dodał prokurator. Zdaniem Wawrzynka, Janusz K. przebywał w jednym z krajów za naszą wschodnią granicą, stamtąd też pochodziły pojemniki z radioaktywnym strontem.

Oskarżonemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. (jask)

dehsklm

Podziel się opinią

Share
dehsklm
dehsklm
Więcej tematów