PolskaProwadzisz własną firmę? Sprawdź, jak obniżyć rachunki za prąd

Prowadzisz własną firmę? Sprawdź, jak obniżyć rachunki za prąd

Każdy przedsiębiorca doskonale zdaje sobie sprawę, jak poważnym wydatkiem jest regularne opłacanie rachunków za prąd. Stały dostęp do energii elektrycznej jest bowiem jednym z warunków prawidłowego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa – w tej kwestii nie można pozwolić sobie zarówno na wybór niedopasowanej oferty, jak również na płacenie zbyt wysokich rachunków, zbytnio obciążających firmowy budżet.

Prowadzisz własną firmę? Sprawdź, jak obniżyć rachunki za prąd
Źródło zdjęć: © Shutterstock

Odpowiedni dostawca

Pierwszym krokiem ku płaceniu niższych rachunków za energię elektryczną jest wybór odpowiedniego dostawcy. Od 2007 roku dzięki, częściowemu uwolnieniu handlu prądem, możemy go dowolnie zmieniać. Na rynku istnieje obecnie kilkadziesiąt firm, które świadczą usługi dostawy energii elektrycznej – rosnąca konkurencja i chęć pozyskania nowych klientów z różnych sektorów sprawia, że dostawcy prądu przygotowują coraz bardziej atrakcyjne oferty. Warto jednak pamiętać, że sprzedawca prądu powinien być przede wszystkim solidnym partnerem biznesowym, dlatego wyboru należy dokonywać biorąc pod uwagę nie tylko najniższą cenę, ale również opinię o danym przedsiębiorstwie w branży.

Dopasowana taryfa

Średnie przedsiębiorstwa wybierają najczęściej jedną z trzech taryf energetycznych: C11, C12a oraz C12b. To właśnie na podstawie jednej z nich kształtowana jest cena prądu wyprodukowanego przez krajowych dostawców, takich jak PGE Polska Grupa Energetyczna. Pamiętajmy, że wybór najkorzystniejszej dla nas taryfy powinien być poprzedzony wnikliwymi obserwacjami dotyczącymi ilości, sposobu i pory użytkowania prądu elektrycznego.

Obecnie, krajowi dostawcy oferują dynamicznie rozwijającym się firmom atrakcyjne, kompleksowe usługi pozwalające na oszczędności energii sięgające nawet 10 proc. w skali roku. Poza tym, średnie przedsiębiorstwa mogą również liczyć na ochronę płatności przed nieprzewidzianymi wypadkami, a także na gwarancję stałej ceny nawet do 2016 roku – dzięki temu firmowy budżet nie jest narażony na nieprzewidziane koszty związane z wahaniami cen na rynku energetycznym.

Źródło artykułu:WP Wiadomości

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)