Trwa ładowanie...
d1au05g
Protesty w Ferguson - policja znów użyła gazu łzawiącego
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Protesty w Ferguson - policja znów użyła gazu łzawiącego

Policja w Ferguson na przedmieściach Saint Louis ponownie użyła gazu łzawiącego przeciwko demonstrantom. Kolejne protesty trwały w poniedziałek wieczorem (czasu lokalnego) w pobliżu miejsca, gdzie 9 sierpnia biały policjant zastrzelił czarnoskórego nastolatka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1au05g

Siły policyjne, wspierane przez transporter opancerzony i śmigłowiec, kilkakrotnie wzywały demonstrantów do rozejścia się. Po godz. 23 czasu lokalnego policja użyła granatów z gazem łzawiącym, by rozproszyć tłum, mniej liczny niż podczas protestów w niedzielę.

Do tej kolejnej konfrontacji policji i demonstrantów doszło w pobliżu miejsca, gdzie policjant zastrzelił 18-letniego Michaela Browna. Po jego śmierci w Ferguson wybuchły zamieszki. W poniedziałek gubernator stanu Missouri nakazał, by w przywróceniu spokoju w miasteczku pomogła Gwardia Narodowa.

d1au05g

Według ustaleń rodziny Browna do młodzieńca, który nie był uzbrojony, oddano co najmniej sześć strzałów, a dwa otrzymał on w głowę.

W Ferguson, gdzie 70 proc. mieszkańców stanowią Afroamerykanie w ubiegłym roku 93 proc. wszystkich przypadków aresztowań oraz 92 proc. rewizji w domach dotyczyło właśnie Afroamerykanów. W miasteczku władzę sprawują niemal wyłącznie biali. Tylko 6 proc. funkcjonariuszy policji to osoby czarnoskóre.

d1au05g

Podziel się opinią

Share

d1au05g

d1au05g
Więcej tematów