Trwa ładowanie...
d2dd8pe

Protestujący zablokowali Kijowskiego. Krzyczeli: "złodziej" i "zdrajca"

Na protestach przeciwko reformom sądownictwa pojawia się były szef KOD Mateusz Kijowski. Nie cieszy się on jednak sympatią protestujących, którzy powitali go okrzykami: "złodziej", "zdrajca" oraz "zapłać alimenty".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Kijowski na proteście
Mateusz Kijowski na proteście (PAP, Fot: Stach Leszczyński)
d2dd8pe

Kijowski stracił funkcję szefa KOD, ale dalej uczestniczy w wielu protestach współorganizowanych przez to ugrupowanie. W nocy z piątku na sobotę, około trzeciej nad ranem, po tym jak Senat przegłosował ustawę o Sądzie Najwyższym, próbował odjechać sprzed Sejmu. W pobliżu hotelu Sheraton protestujący tłum zablokował mu przejazd.

Zobacz, jak tłum zablokował Kijowskiego:

Kilku demonstrantów otoczyło byłego lidera KOD. Ludzie krzyczeli "złodziej" i "zapłać alimenty". Próbowali ich uspokajać inni demonstranci i kilku policjantów. Ostatecznie ludzie pozwolili Kijowskiemu odjechać w stronę Wiejskiej. Pożegnano go okrzykami "zdrajca".

Mateusz Kijowski pod koniec czerwca usłyszał zarzuty. Prokuratura Okręgowa w Świdnicy zarzuciła mu poświadczenie nieprawdy w fakturach, przywłaszczenie 121 tys. zł i próbę przywłaszczenia kolejnych 15 tys.

d2dd8pe

Podziel się opinią

Share
d2dd8pe
d2dd8pe
Więcej tematów