Trwa ładowanie...

Protest rolników zablokował przejazd karetki z dzieckiem

Niezgadzający się z założeniami nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt wyjechali ciągnikami na polskie drogie. Protest rolników w Ząbkowicach Śląskich zablokował przejazd karetki wiozącej do szpitala dziecko.

Share
Protest rolników zablokował przejazd karetki z dzieckiem
Protest rolników zablokował przejazd karetki z dzieckiemŹródło: PAP
d35tdrn

O sytuacji, jaka miała miejsce w Ząbkowicach Śląskich poinformowali na Facebooku ratownicy pogotowia ratunkowego, biorący udział w akcji ratowania zdrowia i życia dziecka.

Protest rolników blokuje przejazd karetki

Medycy nie kryli swojego oburzenia pisząc, że przez protest rolników stracili cenne 20 minut.

d35tdrn

"Niedaleko, tuż za miastem napotykamy dziwny "korek" na DK8. O co chodzi? Sznur samochodów toczący się 20km/h. Rozmawiamy z chudym, że może wypadek, albo co innego może być na 8. Przebijamy się tą nieszczęsną drogą kilka ładnych kilometrów, a zator nie maleje. Wypadku nie widać. Co się kur... dzieje!? Okazuje się, że to protest Panów rolników na traktorach blokuje nam przejazd. Na tej trasie jesteśmy już jakieś 20 minut stratni. - napisali na Facebooku ratownicy.

Prof. Matyja: "Musimy prać maseczki, inaczej staną się siedliskiem bakterii"

Oburzeni pracownicy pogotowia zapytali również, czy rolnicy uważają, że blokowanie dróg przyniesie im pożądany skutek. "Dlaczego nie pojedziecie blokować ministerstwa szanowni panowie? Blokując takie drogi nie zrobicie krzywdy politykom! Ucierpią na tym zwykli obywatele, bo do kogoś nie zdąży karetka, albo komuś spłonie dobytek życia" - czytamy we wpisie.

Rolnicy protestują w odpowiedzi na przegłosowaną w Sejmie ustawę o ochronie zwierząt. "Piątka dla zwierząt" zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych oraz zakaz uboju rytualnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d35tdrn

Podziel się opinią

Share
d35tdrn
d35tdrn
Więcej tematów