Trwa ładowanie...

Protest rolników w Warszawie. Manifestujący przejdą pod budynek Kancelarii Premiera

Minimum 2 tys. rolników spodziewanych jest w stolicy, w związku z protestami przeciwko polityce resortu Krzysztofa Jurgiela. Pochód ruszy o godz. 10 z placu Defilad i przejdzie pod gmach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Share
Rolnicy zapowiadają, że jeśli ich postulaty nie zostaną wysłuchane, to podejmą "bardziej drastyczne i uciążliwe kroki"
Rolnicy zapowiadają, że jeśli ich postulaty nie zostaną wysłuchane, to podejmą "bardziej drastyczne i uciążliwe kroki"Źródło: PAP, Fot: Artur Reszko
d3ywl8g

Rolnicy chcą przekazać Mateuszowi Morawieckiemu listę problemów, które ich zdaniem prowadzą do pogorszenia sytuacji polskiego rolnictwa. Zalicza się do nich m.in. brak skutecznej walki z Afrykańskim Pomorem Świń, przeciągające się wypłaty odszkodowań i zbyt duży import żywności z zagranicy - informuje rmf24.pl.

- Żywność jest sprowadzana z całego świata, przepakowywana i sprzedawana jako Polska. Za takie coś nie ma realnej kary - zauważa prezes Unii Warzywno-Ziemniaczanej Michał Kołodziejczak. Przez takie działania rolnicy mają problemy ze sprzedażą własnych produktów.

Zobacz także: Joanna Schmidt: kto płaci orzeszkami, dostaje małpki

Protestujący zapowiadają, że jeśli ich głos nie zostanie wysłuchany, to sięgną po dalsze reakcje. - Będą następne manifestacje. Przedstawimy kolejne kroki, które na pewno bardziej drastyczne i uciążliwe - zapowiada Kołodziejczak.

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ywl8g

Podziel się opinią

Share
d3ywl8g
d3ywl8g
Więcej tematów