Trwa ładowanie...
d242z9q
Protest na Uniwersytecie Gdańskim. Nie chcą spotkania ze "znachorem"

Protest na Uniwersytecie Gdańskim. Nie chcą spotkania ze "znachorem"

Pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego napisali list otwarty do rektora. Żądają, by planowane na najbliższą sobotę spotkanie ze znanym naturoterapeutą Jerzym Ziębą zostało odwołane. Twierdzą, że na uczelni publicznej nie ma miejsca na promocję szarlatanerii. Dodają, że wydarzenie urąga godności akademii, środowiska naukowego i pracy badaczy na całym świecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d242z9q

Jerzy Zięba, który od 20 lat zajmuje się naturoterapią, przekonuje, że nie ma rzeczy niemożliwych, a tam gdzie lekarz nie może, on znajdzie „alternatywną terapię”. Podkreśla, że jest dyplomowanym hipnoterapeutą klinicznym w Australii i USA.

Za kilka dni Zięba, którego występy przyciągają tłumy zainteresowanych, ma poprowadzić seminarium na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Chętni za wstęp muszą zapłacić 150 zł.

d242z9q

Pracownicy i studenci Uniwersytetu Gdańskiego zbierają podpisy pod listem otwartym do rektora. Chcą, by spotkanie odwołano. Na jednym z portali społecznościowych utworzono również wydarzenie: „Znachor na Uniwersytecie? Co na to rektor?”.

Biuro prasowe UG w komunikacie tłumaczy, że: "Uniwersytet Gdański nie jest organizatorem wykładu. Salę - na zasadach komercyjnych, a zatem odpłatnie - wynajął dziekan wydziału".

d242z9q

Podziel się opinią

Share
d242z9q
d242z9q
Więcej tematów