Trwa ładowanie...

Protest medyków. Komitet strajkowy apeluje do Andrzeja Dudy

Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia przesłał do prezydenta pismo, w którym zawarty został apel do prezydenta Andrzeja Dudy o pilną interwencję w sprawie systemu ochrony zdrowia w Polsce. "Sprawa jest zbyt poważna, aby w jej rozwiązywaniu i w rozmowach z prezydentem korzystać z pośrednictwa pani minister z Kancelarii" - napisali medycy.

Share
Protest medyków. Komitet strajkowy apeluje do Andrzeja DudyŹródło: PAP
d24m79x

"Osobiste spotkanie Prezydenta RP z przedstawicielami Komitetu jest konieczne ze względu na skalę obecnych problemów w ochronie zdrowia oraz destrukcję i chaos. Będzie to krok w kierunku naprawy warunków funkcjonowania systemu ochrony zdrowia z udziałem przedstawicieli wszystkich zawodów naszej branży, bez pomijania kogokolwiek" - czytamy w apelu medyków do Andrzeja Dudy.

Komitet strajkowy poinformował jednocześnie, że już od 29 marca bez skutku trwają starania o zorganizowanie spotkania z prezydentem. "Sprawa jest zbyt poważna, aby w jej rozwiązywaniu i w rozmowach z prezydentem korzystać z pośrednictwa pani minister z Kancelarii" - komentują medycy w przesłanym do Kancelarii Prezydenta piśmie.

Protest medyków. Najpierw premier, potem prezydent

W liście do prezydenta znalazł się lista postulatów zgłaszanych od kilku miesięcy przez przedstawicieli zawodów medycznych. Taka sama lista trafiła wcześniej na biurko premiera Mateusza Morawieckiego. Wśród nich znalazły się m.in.: natychmiastowa zmiana ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia, realny wzrost wyceny świadczeń, ryczałtów i tzw. dobokaretki oraz zapewnienie zawodom medycznym statusu funkcjonariusza publicznego.

d24m79x

Przedstawiciele komitetu strajkowego w piśmie do prezydenta podkreślili, że spotkanie z nim powinno odbyć się po wcześniejszym spotkaniu z premier i ministrem zdrowia, o które apelują od kilku dni.

We wtorek miało odbyć się spotkanie protestujących z szefem resortu zdrowia Adamem Niedzielski, ale medycy stanowczo odmawiają udziału w takim spotkaniu, jeśli nie pojawi się na nim premier Morawiecki.

Wrzawa po wpisie Karczewskiego. Komentarz wicerzecznika PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d24m79x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24m79x
d24m79x
Więcej tematów