Trwa ładowanie...
d2teebo
d2teebo
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Proszę o dar dla Jana Pawła II - pojednanie"

Do pojednania między ludźmi wezwał metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz podczas tradycyjnego święcenia pokarmów w Wielką Sobotę przed Bazyliką Mariacką w Krakowie. Kardynał prosił, by pojednanie było darem dla Jana Pawła II przed jego beatyfikacją.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2teebo

Na Rynek Główny w Krakowie przybyły w Wielką Sobotę tłumy ludzi, z koszyczkami do poświęcenia. Przed Bazyliką Mariacką stanął stół ze świątecznymi potrawami, które trafią do podopiecznych braci albertynów oraz ławy na koszyczki z wielkanocnymi wiktuałami do święcenia.

- Proszę o dar dla Jana Pawła II. Czekamy na jego beatyfikację. Prosiłbym, aby tym darem było pojednanie między wszystkimi Polakami. Niech biorą wzór z tego tu naszego spotkania, abyśmy życzliwie jedni na drugich popatrzyli, podali sobie rękę - powiedział podczas poświęcania pokarmów kard. Stanisław Dziwisz.

Jak dodał, "jest to także owoc wielkiego postu, okresu pokuty, pojednania z Panem Bogiem". - Więc pojednajmy się także i z ludźmi. Niech to pojednanie, wzajemna miłość, zrozumienie stąd rozchodzi się na całą Polskę. O to proszę jako o dar dla Jana Pawła II - powiedział kardynał.

d2teebo

Metropolita życzył zebranym świat ciepłych, pełnych słońca i wzajemnej życzliwości.

Życzenia radosnych świat złożyli wcześniej mieszkańcom gospodarze miasta: prezydent Jacek Majchrowski i przewodniczący Rady Miasta Bogusław Kośmider. Jak powiedział prezydent Krakowa, sobotnia uroczystość na Rynku Głównym w Krakowie jest tym bardziej miła, że przyjeżdżają na nią także mieszkańcy z innych części Polski.

Po uroczystości przybyłym na Rynek Główny rozdawano bochenki chleba - tzw. kukiełki i jajka barwione w łuskach cebuli. Krakowianie i turyści mogli odwiedzić także odbywające się po drugiej stronie Sukiennic na płycie Rynku Głównego Targi Wielkanocne.

d2teebo

Podziel się opinią

Share

d2teebo

d2teebo
Więcej tematów