Trwa ładowanie...
d2q1gpi

"Prosiłam prezydenta Rosji o powrót wraku do kraju"

Izabella Sariusz-Skąpska powiedziała, że podczas poniedziałkowej kolacji w Pałacu Prezydenckim prosiła Dimitrija Miedwiediewa o przyspieszenie procedur śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej oraz powrót do Polski wraku TU-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem.

d2q1gpi
d2q1gpi

- Były to prośby o pomoc w przyspieszeniu procedur, które zdajemy sobie sprawę muszą trwać, drugą sprawą oczywiście było jak najszybsze przewiezienie wraku do Polski - powiedziała w radiu RMF FM Sariusz-Skąpska, córka Andrzeja Sariusz-Skąpskiego, który zginął 10 kwietnia w katastrofie smoleńskiej.

Pytana, czy padły jakieś deklaracje ze strony prezydenta Rosji, odpowiedziała, że były zapewnienia o pamięci. - Ja bym się dopatrywała przede wszystkim zapewnienia, że głowa państwa rosyjskiego ma cały czas, na bieżąco, kontakt z tą sprawą, że zdaje sobie sprawę jak ważne jest to w niełatwych stosunkach polsko-rosyjskich - dodała.

Córka Andrzeja Sariusz-Skąpskiego relacjonowała, że rozmowa przebiegała bardzo płynnie i szybko. - To, co mnie uderzyło, to, że Miedwiediew słucha i odpowiada, że jest po prostu ludzki kontakt z człowiekiem, który jest politykiem, wytrawnym graczem sceny politycznej - mówiła.

Sariusz-Skąpska powiedziała, że w zeszłym tygodniu otrzymała zaproszenie na spotkanie w Pałacu Prezydenckim, jednocześnie nie spodziewając się, że podczas niego dojdzie do rozmowy z prezydentem Rosji. - Zaskoczeniem było, że po kolacji zostałyśmy zaproszone we trzy, z Ewą Komorowską i z Małgorzatą Szmajdzińską, abyśmy przed koncertem, który wieńczył ten wieczór, podeszły do prezydentów - mówiła. Jak podkreśliła, prezydent Rosji był poruszony katastrofą smoleńską i rozmową z nimi na ten temat.

Dodała, że Ewa Komorowska podziękowała małżonce prezydenta Rosji Swietłanie Miedwiediewej, że 10 października uczestniczyła w uroczystościach wieńczących pielgrzymkę niektórych rodzin ofiar do Smoleńska.

d2q1gpi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2q1gpi
Więcej tematów