Trwa ładowanie...
d2idi0w

Promenada Staromiejska we Wrocławiu odzyska dawny blask. Planowana renowacja kolejnego odcinka

Niedawno zakończyła się rewitalizacja jednego z odcinków Promenady Staromiejskiej we Wrocławiu, a już w planach są prace przy kolejnym odcinku. Nowy wygląd otrzyma fragment bulwaru obok Parku Kopernika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Promenada Staromiejska we Wrocławiu odzyska dawny blask. Planowana renowacja kolejnego odcinka
(Materiały przetargowe)
d2idi0w

Kilka dni temu zaprezentowano zrewitalizowany odcinek Promenady Staromiejskiej od ul. Krupniczej do ul. Świdnickiej, obok budynku Narodowego Forum Muzyki. Prace objęły głównie odtworzenie i uzupełnienie zieleni, nową aranżację zieleńca za budynkiem opery oraz uzupełnienie drobnej architektury – ławek oraz koszy na śmieci. Rewaloryzacja odcinka Promenady trwała od końca grudnia 2014 r. i kosztowała miasto nieco ponad 3 mln złotych.

Teraz rewitalizacja obejmie kolejny fragment Promenady Staromiejskiej nieopodal ul. Piotra Skargi. - Fragment Promenady od ul. Skargi oraz ten przy placu, na którym stoi pomnik Mikołaja Kopernika były projektowane w połączeniu, jednak funkcjonują obecnie całkiem osobno. Plac przy pomniku przylega bowiem do Promenady, choć nie ma, tak jak ona, historycznego charakteru – mówi Margareta Jarczewska, która zajęła się zaprojektowaniem rewitalizacji.

Odnowa placu oraz odcinka Promenady obejmie przywrócenie temu fragmentowi XIX-wiecznego układu kompozycyjnego, przebudowę placu, zagospodarowanie zieleni oraz drobnej architektury, poprawa oświetlenia i renowacja stojącego w centralnym punkcie placu pomnika Mikołaja Kopernika. Przyjmie on po renowacji kolor czerwony, nawiązujący do oryginalnej koncepcji autora rzeźby słynnego astronoma.

d2idi0w

- W otoczeniu znajdą się rabaty kwiatowe z takimi gatunkami, które od wiosny do późnej jesienie zmieniać będą barwę. Wokół pomnika powstaną siedziska w kształcie kul, mające symbolizować układy planet – dodał Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia.

W ciągu najbliższego miesiąca Zarząd Zieleni Miejskiej wybierze firmę, która wykona prace rewitalizacyjne. Renowacja ma zakończyć się w połowie grudnia 2015 r.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2idi0w

Podziel się opinią

Share

d2idi0w

d2idi0w
Więcej tematów