Trwa ładowanie...
d350uzj
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Prokuratura w Belgii postawiła czterem osobom zarzut terroryzmu. Dwóch aresztowanych wypuszczono po przesłuchaniu

• Belgijski prokurator postawił czterem osobom zarzut terroryzmu
• Wśród oskarżonych jest Mohamed Abrini
• Abrini przyznał, że to on jest tzw. mężczyzną w kapeluszu, widzianym zamachowcami samobójcami przez kamery monitoringu
• Oprócz niego zarzuty usłyszeli Herve B.M, Bilal E.M i Osama K.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mohamed Abrini
Mohamed Abrini (AFP, Fot: Federal police / BELGA)
d350uzj

Belgijski prokurator postawił w sobotę czterem osobom zarzut przynależności do organizacji terrorystycznej, w tym zatrzymanemu w piątek Belgowi Mohamedowi Abriniemu, podejrzewanemu o udział w przygotowaniu listopadowych zamachów w Paryżu.

Prokurator poinformował, że Abrini przyznał, że to on jest tzw. mężczyzną w kapeluszu, widzianym z dwoma innymi zamachowcami samobójcami przez kamery monitoringu w dniu 22 marca na lotnisku pod Brukselą, gdzie doszło do zamachu terrorystycznego.

- Skonfrontowaliśmy go z materiałem wideo przygotowanym przez naszą jednostkę specjalną - powiedział rzecznik biura prokuratora. - Musiał przyznać, że to on - dodał.

d350uzj

Oprócz Abriniego, zarzuty postawiono również Osamie K., który - jak sprecyzował prokurator - był na miejscu w momencie zamachu na brukselskie metro 22 marca.

O przynależność do organizacji terrorystycznej i morderstwa terrorystyczne oskarżeni zostali także Rwandyjczycy Herve B.M i Bilal E.M.

Dwie inne osoby, zatrzymane w piątek w Belgii wraz z Abrinim, zostały wypuszczone po przesłuchaniu - poinformował prokurator.

W sobotę belgijska policja przeprowadziła obławę w kompleksie mieszkalnym w centrum Brukseli, ale nikogo nie zatrzymano. Prokuratura podejrzewała, że jedno z mieszkań było wykorzystywane przez terrorystów jako kryjówka; nie znaleziono tam ani broni ani ładunków wybuchowych - podaje Reuters.

W listopadowych zamachach w Paryżu śmierć poniosło 130 osób, a w atakach z 22 marca na lotnisku Zaventem i brukselskie metro - 32.

d350uzj

Podziel się opinią

Share

d350uzj

d350uzj
Więcej tematów