Trwa ładowanie...

Prokuratura w Belgii postawiła czterem osobom zarzut terroryzmu. Dwóch aresztowanych wypuszczono po przesłuchaniu

• Belgijski prokurator postawił czterem osobom zarzut terroryzmu
• Wśród oskarżonych jest Mohamed Abrini
• Abrini przyznał, że to on jest tzw. mężczyzną w kapeluszu, widzianym zamachowcami samobójcami przez kamery monitoringu
• Oprócz niego zarzuty usłyszeli Herve B.M, Bilal E.M i Osama K.

Share
Prokuratura w Belgii postawiła czterem osobom zarzut terroryzmu. Dwóch aresztowanych wypuszczono po przesłuchaniu
Źródło: AFP, Fot: Federal police / BELGA
d3itao5

Belgijski prokurator postawił w sobotę czterem osobom zarzut przynależności do organizacji terrorystycznej, w tym zatrzymanemu w piątek Belgowi Mohamedowi Abriniemu, podejrzewanemu o udział w przygotowaniu listopadowych zamachów w Paryżu.

Prokurator poinformował, że Abrini przyznał, że to on jest tzw. mężczyzną w kapeluszu, widzianym z dwoma innymi zamachowcami samobójcami przez kamery monitoringu w dniu 22 marca na lotnisku pod Brukselą, gdzie doszło do zamachu terrorystycznego.

d3itao5

- Skonfrontowaliśmy go z materiałem wideo przygotowanym przez naszą jednostkę specjalną - powiedział rzecznik biura prokuratora. - Musiał przyznać, że to on - dodał.

Oprócz Abriniego, zarzuty postawiono również Osamie K., który - jak sprecyzował prokurator - był na miejscu w momencie zamachu na brukselskie metro 22 marca.

O przynależność do organizacji terrorystycznej i morderstwa terrorystyczne oskarżeni zostali także Rwandyjczycy Herve B.M i Bilal E.M.

Dwie inne osoby, zatrzymane w piątek w Belgii wraz z Abrinim, zostały wypuszczone po przesłuchaniu - poinformował prokurator.

d3itao5

W sobotę belgijska policja przeprowadziła obławę w kompleksie mieszkalnym w centrum Brukseli, ale nikogo nie zatrzymano. Prokuratura podejrzewała, że jedno z mieszkań było wykorzystywane przez terrorystów jako kryjówka; nie znaleziono tam ani broni ani ładunków wybuchowych - podaje Reuters.

W listopadowych zamachach w Paryżu śmierć poniosło 130 osób, a w atakach z 22 marca na lotnisku Zaventem i brukselskie metro - 32.

d3itao5

Podziel się opinią

Share
d3itao5
d3itao5
Więcej tematów