Trwa ładowanie...
d4viuk1
wrocław

Prokuratura odwoła się od wyroku skazującego byłych urzędników

Legnicka prokuratura odwoła się od wyroku
wrocławskiego sądu rejonowego, który skazał na kary roku więzienia
w zawieszeniu na dwa lata czterech byłych urzędników, oskarżonych
o działanie na szkodę gminy Wrocław. Chodzi o jedną z największych
w ostatnich latach afer związanych z przetargami przeprowadzonymi
we Wrocławiu.

Share
d4viuk1

Poinformowała o tym rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Liliana Łukaszewicz. Dodała, że prokuratura nie kwestionuje wymiaru kary, lecz to, że sąd I instancji nie orzekł wobec oskarżonych zakazu zajmowania stanowisk w urzędach samorządowych dotyczących spraw związanych z gospodarowaniem mieniem komunalnym.

Na kary w zawieszeniu w połowie lutego tego roku skazano b. członka Zarządu Wrocławia Grzegorza O., b. skarbnik gminy Wrocław Krystynę K., b. dyrektora Biura Polityki Mieszkaniowej we Wrocławiu Aksela R. oraz jego zastępczynię Magdalenę O.

Na początku 2000 r. firma Gant, wyłoniona w drodze przetargu, miała wybudować we Wrocławiu 150 mieszkań komunalnych. W związku z tym, gmina przelała na jej konto prawie 5 mln zł zaliczki. Po pół roku okazało się, że na terenie, przeznaczonym pod budowę mieszkań, nic się nie dzieje. Według prokuratury, oskarżeni niedopełnili swoich obowiązków, w tym m.in. nadzoru nad wykonawcą.

W końcu zobowiązania firmy Gant przejęła inna firma budowlana, która również brała udział w przetargu. Gmina zamiast 150 mieszkań w okolicach centrum miasta otrzymała 61 lokali w peryferyjnej dzielnicy Psie Pole.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4viuk1

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4viuk1
d4viuk1
Więcej tematów