Trwa ładowanie...

Prokuratorskie zarzuty dla policjanta za spowodowanie wypadku

• Jest zarzut dla policjanta za wypadek, w którym zginął motocyklista
• Śledczy twierdzą, że policjant jechał zbyt szybko
• Radiowóz wpadł w poślizg, zjechał na przeciwny pas
• Tam zderzył się z grupą motocyklistów
• Do wypadku doszło we wrześniu 2015 roku

Share
Prokuratorskie zarzuty dla policjanta za spowodowanie wypadku
Źródło: Policja.pl
d3rxg98

Prokuratura Olsztyn-Północ przedstawiła policjantowi zarzut spowodowania wypadku drogowego, w którym zginął motocyklista, a dwóch innych zostało poważnie rannych. W ocenie prokuratury policjant kierujący radiowozem jechał zbyt szybko.

O przedstawieniu zarzutów policjantowi, który prowadził radiowóz poinformował rzecznik prasowy olsztyńskiej Prokuratury Okręgowej Zbigniew Czerwiński. Chodzi o wypadek, do którego doszło we wrześniu 2015 roku pod wsią Podlejki na drodze krajowej nr 16 (okolice Gietrzwałdu). Jadący szybko oznakowany radiowóz wjechał wtedy w grupę prawidłowo jadących motocyklistów. Jeden z nich zginął na miejscu, a dwaj pozostali zostali poważnie ranni.

d3rxg98

Prokurator Czerwiński poinformował, że policjantowi zarzucono, że nie dostosował prędkości do warunków pogodowych i stanu drogi, przez co wpadł w poślizg i zjechał na przeciwny pas. Tam zderzył się z motocyklistami.

Policjant nie przyznał się do zarzutów i złożył wyjaśnienia, które teraz prowadzący śledztwo będzie konfrontował z innymi zebranymi w tej sprawie dowodami, m.in. opinią biegłego.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat więzienia.

d3rxg98

Podziel się opinią

Share
d3rxg98
d3rxg98
Więcej tematów