Trwa ładowanie...
15-10-2014 01:45

Prokurator generalny Meksyku: w pierwszym z masowych grobów nie ma ciał studentów

Prokurator generalny Meksyku Jesus Murillo Karam poinformował, że w pierwszym z masowych grobów odkrytych w pobliżu miasteczku Iguala nie ma ciał 43 studentów, którzy zaginęli w tej miejscowości pod koniec września po starciu z policją.

Prokurator generalny Meksyku: w pierwszym z masowych grobów nie ma ciał studentówŹródło: PAP/EPA, fot: Lenin Ocampo Torres
dn7ibbh
dn7ibbh

Chodzi o jedno z położonych poza miasteczkiem miejsc, gdzie odnaleziono 28 spalonych ciał. Eksperci badają szczątki wydobyte z innych miejsc w pobliżu Iguali, ale nie poinformowali jeszcze o wynikach tych badań.

Jak powiedział we wtorek prokurator generalny, zatrzymano kolejnych 14 policjantów, którzy przyznali się, że są zamieszani w zniknięcie studentów. Funkcjonariusze ci służyli w mieście Cocula, sąsiadującym z Igualą.

Wcześniej władze federalne aresztowały ok. 40 osób, głównie policjantów, ale też kilku członków kartelu narkotykowego Guerreros Unidos. Ci ostatni przyznali się, że policja działała na zlecenie gangu.

W oddalonym o ok. 100 km od Jiutepec miasteczku Iguala w stanie Guerrero 26 września grupa studentów miejscowego kolegium nauczycielskiego została zaatakowana przez przestępców i członków lokalnej policji.

Sześć osób zginęło na miejscu ataku. Inni studenci zostali zatrzymani przez policję, a następnie najpewniej przekazani członkom gangu. Oficjalnie 43 studentów uznano za zaginionych, ale wkrótce odkryto w pobliżu masowe groby ze szczątkami spalonych ciał.

dn7ibbh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn7ibbh
Więcej tematów