Trwa ładowanie...
d2jjlfe
d2jjlfe

Prokom zapłaci Telewizji Familijnej

Sąd Gospodarczy w Warszawie nakazał Prokomowi Investments zapłatę ponad 29,2 mln zł wraz z odsetkami Telewizji Familijnej - poinformował w piątek zarząd Telewizji Familijnej. Dziś otrzymaliśmy pismo z sądu w tej sprawie - powiedział wiceprezes Telewizji Familijnej Maciej Pawlicki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2jjlfe

Telewizja Familijna zarzuciła Prokomowi, że nie zapłacił jej 26 mln zł za objęcie wyemitowanych przez Telewizję 260 obligacji po 100 tysięcy zł za jedną.

Ostatni termin opłacenia przez Prokom Investments obligacji Telewizji Familijnej, która produkuje program dla Telewizji Puls, upłynął 2 kwietnia tego roku. Do wykupu obligacji zobowiązali się wszyscy akcjonariusze, którzy dwa lata temu powołali Telewizję Familijną i wpłacili 117 mln zł gotówką.

Po roku mieli zainwestować drugie tyle, wykupując obligacje Telewizji Familijnej. Ale wykupiły je tylko cztery spółki Skarbu Państwa lub z jego udziałem. Prokom poprosił o prolongatę do 31 marca. Jednak ostatecznie pieniędzy - 26 mln zł - nie wpłacił.

56,7% udziałów w Telewizji Familijnej mają oo. franciszkanie, którzy wnieśli aportem koncesję. Pozostałe udziały podzieliły między siebie KGHM Metale (9,6%), PKN Orlen (9,6%), Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA (9,6%), Prokom Investments (9,6%) i PZU Życie (4,8%).(aka)

d2jjlfe

Podziel się opinią

Share

d2jjlfe

d2jjlfe
Więcej tematów