Trwa ładowanie...
Mariusz Szymczuk
03-02-2016 15:53

Program Rodzina 500 plus. Rzecznik Kukiz'15 Jakub Kulesza: PiS samo wycofa się z tego programu z powodu braku funduszy

• Jesteśmy przeciwko Rodzina 500 plus - powiedział Jakub Kulesza (Kukiz'15)

• Kulesza: PiS samo wycofa się z tego programu z powodu braku funduszy

• Nasi następcy nie wycofają się, jeśli wezmą pod uwagę dzietność - Mazurek (PiS)

• Ten projekt daje ludziom pieniądze - Kosiniak-Kamysz (PSL)

• PO jest przeciwna świadczeniu. Witczak: program ma pełno wad

d4diu1x
d4diu1x

- Jesteśmy przeciwko programowi Rodzina 500 plus i nie będziemy za nim głosować - powiedział Jakub Kulesza, poseł klubu Kukiz'15. Rzecznik partii nie wykluczył, że wkrótce "Prawo i Sprawiedliwość samo wycofa się z tego programu z powodu braku funduszy".

Świadczenie z Rodzina 500 plus to zasiłek w wysokości 500 złotych na pierwsze dziecko, który ma przysługiwać tym rodzinom, w których miesięczny dochód na członka nie przekroczy 800 złotych i 1200 w przypadku dzieci niepełnosprawnych. Przy kolejnych dzieciach nie ma progu finansowego. Ze świadczenia ma skorzystać 2,7 miliona polskich rodzin, a w pierwszym roku wypłaty mają kosztować budżet 17 miliardów złotych.

Rzeczniczka klubu Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek wyraziła nadzieję, że ustawa zostanie przyjęta w lutym i wypłaty ruszą od 1 kwietnia. - Jeżeli ktokolwiek z naszych następców będzie brał pod uwagę dzietność, to z tego projektu się nie wycofa - dodała.

Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL powiedział, że "ze względów politycznych trudno się wycofać z projektów, które dają ludziom pieniądze". Dodał, że jego partia, w przypadku obcięcia rządów w Polsce, nie wycofałaby się z tego programu.

d4diu1x

Kulesza: PiS samo wycofa się z tego programu z powodu braku funduszy

- Jesteśmy przeciwko programowi Rodzina 500 plus i nie będziemy za nim głosować - powiedział natomiast otwarcie Jakub Kulesza, poseł klubu Kukiz'15. Rzecznik partii nie wykluczył, że "wkrótce Prawo i Sprawiedliwość samo wycofa się z tego programu z powodu braku funduszy".

Program Rodzina 500 plus krytykuje tymczasem Platforma Obywatelska. Politycy tej partii mówią, że zawiera on wady w założeniach i że jest w nim wiele niesprawiedliwości. To między innymi ocena posła Mariusza Witczaka. - Według nas, to jest program 500 minus dla matek samotnie wychowujących dzieci oraz rodzin, których 18-letnie dzieci będą kontynuowały naukę - powiedział Witczak.

d4diu1x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4diu1x
Więcej tematów