Trwa ładowanie...

Prognoza pogody. Po weekendzie synoptycy zapowiadają prawdziwy rollercoaster

Do Polski płyną ciepłe masy powietrza. Już w sobotę na termometrach nawet 20 stopni. Jednak potem pogoda będzie się stale zmieniać. Już na początku tygodnia gwałtowne ochłodzenie.
Share
Prognoza pogody. Ciepłe powietrze nad Europą
Prognoza pogody. Ciepłe powietrze nad EuropąŹródło: WXCharts
d2l7lim

Przed nami weekend, kolejna szansa, by wyjechać na działkę i zrobić porządki po zimie oraz czas spotkań ze znajomymi i przyjaciółmi przy grillu na świeżym powietrzu.

Po paru chłodniejszych dniach przyjdzie ocieplenie. Na niebie jednak może być sporo chmur, które lokalnie utrudnią dotarcie promieni słonecznych do powierzchni ziemi.

Europa środkowa jak i Polska są w bezpośrednim oddziaływaniu rozległego wyżu, którego centrum będzie przemieszczać się na południe od naszych granic. Takie umiejscowienie, spowoduje napływ cieplejszej masy powietrza z południa i południowego zachodu - pisze dla Wirtualnej Polski Jarosław Turała.

d2l7lim

Prognoza pogody. Bardzo ciepła sobota

Sobota będzie pogodna i ciepła z temperaturą od (+15) – (+16) st. C na wschodzie do (+17) – (+18) st. C na zachodzie kraju. Miejscami może nawet pojawić się 20 kresek na termometrze.

Niestety, w niedzielę z północnego-zachodu w głąb kraju przemieszczać się będzie strefa frontu atmosferycznego, która przyniesie chmury i lokalne przelotne opady deszczu, a na północnym-zachodzie i na północy zacznie się ochładzać i tutaj temperatura spadnie już w okolice 8 – 11 kresek. Cieplej będzie w centrum, na wschodzie i na południu kraju od 15 – 17 stopni - prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa.

   Cumulus
Źródło: Cumulus
   Cumulus
Źródło: Cumulus

Prognoza pogody. Od połowy tygodnia super temperatura

Początek nadchodzącego tygodnia będzie pogodny i słoneczny, ale chłodny od 7 – 11 stopni. Od połowy tygodnia znacznie cieplej nawet do (+14) – (+20) st. C. Zobaczcie, jak będzie wyglądała pogoda już w czwartek.

   Cumulus
Źródło: Cumulus

Zmiana czasu

Pamiętajmy, że w nocy z soboty na niedzielę (z 30 na 31 marca) zmieniamy czas z zimowego na letni przestawiając wskazówki zegarów z godziny 02.00 na 03.00. Tej nocy będziemy spać o godzinę krócej.

d2l7lim

Sprawdź, jaka będzie pogoda w najbliższych dniach na pogoda.wp.pl.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

d2l7lim

Podziel się opinią

Share
d2l7lim
d2l7lim
Więcej tematów