Trwa ładowanie...
pogoda

Pogoda na tydzień. Szykuje się duża zmiana

Pogoda. Jeszcze przez tydzień możemy cieszyć się ciepłymi dniami. Od niedzieli będzie chłodniej. Będzie się chmurzyć i popada przelotny deszcz. Nie obędzie się też bez porannych przymrozków.

Share
Pogoda na tydzień. Szykuje się duża zmiana
Źródło: WXCharts
dh85ed6

Do soboty w całej Polsce będzie pogodnie, słonecznie i ciepło - wynika z prognozy pogody Cumulusa. Wszystko za sprawą ośrodka wyżowego nad Półwyspem Bałkańskim. Będzie on sprowadzał do nas ciepłe powietrze znad basenu Morza Śródziemnego.

Temperatura będzie się wahać pomiędzy 15 a 20 stopniami Celsjusza. Będą dni, kiedy spadnie o jedną, dwie kreski poniżej 15 stopni - głównie na północy kraju, ale też będziemy mogli liczyć na dni z temperaturą powyżej 20 kreski - głównie na południu.

Przez najbliższe dni w wielu miejscach będą pojawiać się mgły, ograniczając widoczność nawet do kilkudziesięciu metrów. Gęste mgły mogą stanowić zagrożenie dla ruchu drogowego i lotniczego. IMGW uwzględniło to w swojej prognozie, wskazując na trzy województwa: podlaskie, mazowieckie i lubelskie.

Kamiński odpowiada Kaczyńskiemu: to jakiś smutny żart

Zmiana przyjdzie w niedzielę. Wtedy wyż znad Bałkanów odpuści i dostaniemy się pod wpływ niżu znad północno-zachodniej Rosji, a związany z nim front atmosferyczny popsuje nam pogodę, przynosząc ze sobą chmury i opady deszczu. Dodatkowo za frontem zacznie spływać do nas chłodne powietrze polarno-morskie. W północnej i zachodniej Polsce ochłodzi się i tutaj temperatura spadnie do 11-12 stopni.

dh85ed6

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Pogoda na kolejny tydzień

Jak zapowiada się kolejny tydzień? Dni pogodne i w miarę słoneczne przeplatać się będą z dniami, kiedy będzie się chmurzyć i popada przelotny deszcz. Zmaleje temperatura. Będzie się wahać od 6 do 12 stopni, a w środę i w czwartek na wschodzie zatrzyma się pomiędzy 3 a 5 kreską.

Od środy do piątku przymrozki pojawią się na wschodzie, a do niedzieli utrzymają się jeszcze na północnym-wschodzie. Podczas tych porannych przymrozków temperatura na 2 m spadać będzie do minus 3 stopni, ale przy gruncie może być jeszcze o 1-2 stopnie zimniej.

Pierwszy dzień listopada zapowiada się pogodnie i w miarę słonecznie. Dopiero po południu, ale tylko na wschodzie kraju chmur zacznie przybywać i tam pojawią się opady deszczu. Nad ranem termometry wskażą od minus 2 stopni na Podlasiu do 3-4 na Dolnym Śląsku, a w ciągu dnia od 3-4 na Suwalszczyźnie do 11-13 na Dolnym Śląsku.

dh85ed6
pogoda.wp.pl
Źródło: pogoda.wp.pl
pogoda.wp.pl
Źródło: pogoda.wp.pl
pogoda.wp.pl
Źródło: pogoda.wp.pl
pogoda.wp.pl
Źródło: pogoda.wp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dh85ed6

Podziel się opinią

Share
dh85ed6
dh85ed6
Więcej tematów