Trwa ładowanie...
dr5g0ms

Prognoza pogody na Sylwestra i Nowy Rok

Ostatni dzień starego roku będzie w większości kraju pogodny, niewielkie opady pojawią się tylko w niektórych miejscach. Planujący spędzić sylwestrową noc na powietrzu powinni ciepło się ubrać, w wielu regionach temperatura spadnie poniżej zera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prognoza pogody na Sylwestra i Nowy Rok
(PAP/EPA, Fot: David Crosling)
dr5g0ms

Wtorek 31.12.2013

Na południu i wschodzie zachmurzenie duże i całkowite. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, w centrum wzrastające do dużego. Na zachodzie Dolnego Śląska, Opolszczyźnie, Górnym Śląsku, w Małopolsce, pod wieczór na Ziemi Łódzkiej i Kielecczyźnie, a wieczorem na południu Mazowsza słabe opady deszczu. Na Pogórzu Karpackim niewielkie opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w Tatrach śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 4°C. Wiatr południowo-wschodni i południowy, słaby, na wybrzeżu i Mazurach umiarkowany.

Noc wtorek/środa 31.12.2013/ 01.01.2014

dr5g0ms

W nocy na zachodzie i północnym zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże i całkowite. We wschodniej połowie kraju, a zwłaszcza w obszarze od Górnego Śląska, przez Ziemię Łódzką, Kielecczyznę, Lubelszczyznę i Mazowsze po Warmię, Mazury i Podlasie miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, miejscami marznące powodujące gołoledź. Na północnym wschodzie i w rejonach górskich opady deszczu ze śniegiem, wysoko w górach słabe opady śniegu. Miejscami, zwłaszcza na zachodzie i południu, mgła osadzająca szadź, z widzialnością od 100 m do 600 m. Temperatura minimalna od -3°C miejscami na południu i na Pomorzu do 1°C na wybrzeżu. W rejonach podgórskich od -5°C do -3°C. Wiatr słaby, na zachodnim wybrzeżu umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

Środa 01.01.2014

W dzień zachmurzenie duże i całkowite, w zachodniej połowie kraju większe przejaśnienia. Na północnym wschodzie miejscami słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Po południu na krańcach zachodnich miejscami słabe opady deszczu. Rano lokalnie, zwłaszcza na zachodzie, mgła osadzająca szadź, obniżająca widzialność poniżej 600 m. Temperatura maksymalna od 1°C na krańcach północno-wschodnich do 5°C na południu. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, a w kotlinach sudeckich umiarkowany i porywisty, z kierunków południowych.

O pogodzie czytaj w serwisie pogoda

dr5g0ms

Podziel się opinią

Share
dr5g0ms
dr5g0ms
Więcej tematów