Trwa ładowanie...
d42gli3
Prognoza pogody na 28 czerwca (plus dwa kolejne dni)

Prognoza pogody na 28 czerwca (plus dwa kolejne dni)

We wtorek aurę w Polsce kształtować będzie płytka zatoka niżowa związana z niżem znad Skandynawii. Mimo to będą takie rejony w naszym kraju, gdzie przyjemna, słoneczna pogoda utrzyma się przez cały dzień. Niestety - burze wciąż będą dawały nam się we znaki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d42gli3

Do południa synoptycy na przeważającym obszarze kraju prognozują sporo słońca i brak opadów. Jeśli pokropi, to w zachodniej Polsce. Więcej chmur na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Małopolsce, Świętokrzyskiem i w południowej części Mazowsza - w tych rejonach przelotnie może popadać i zagrzmieć.

Po południu gorsza pogoda. Słońce na niebie utrzyma się tylko w wąskim pasie środkowym kraju - od Mazowsza po Śląsk i zachodnią Małopolskę. Na pozostałym obszarze zmienna aura. Chmury na przemian przeplatać się będą ze słońcem i od czasu do czasu popada przelotny deszcz. Lokalnie mogą wystąpić burze.
Uwaga! Najgwałtowniejszych burz z intensywnym deszczem i porywistym wiatrem do 70 km/h mogą spodziewać się mieszkańcy województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

W ciągu dnia na termometrach odnotujemy przyjemne, letnie temperatury: od 22 stopni Celsjusza na zachodzie, do 26 stopni w centrum i na wschodzie Polski. Chłodniej będzie na przedgórzu od Sudetów przez Beskidy po Tatry i Bieszczady - tutaj od 19 do 21 stopni.

d42gli3

Podziel się opinią

Share
d42gli3
d42gli3
Więcej tematów