Trwa ładowanie...
dys2591

Prognoza pogody na 2 i 3 stycznia

Najbliższe dni będą dość ciepłe. Wystąpią jednak opady deszczu lub mżawki. W nocy w niektórych rejonach kraju może sypnąć śnieg.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prognoza pogody na 2 i 3 stycznia
(PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
dys2591

Europa wschodnia znajduje się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajduje się na skraju niżu z ośrodkiem w rejonie Wysp Owczych. Z południowego zachodu napływa dość ciepłe powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w południe w centralnej Polsce wyniesie 1002 hPa i będzie powoli spadać.

W czwartek będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Wystąpią słabe opady deszczu lub mżawki na północnym zachodzie kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 st C na Suwalszczyźnie i Kaszubach, 2-4 st C na przeważającym obszarze, do 7 st C na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby, miejscami, zwłaszcza na wybrzeżu umiarkowany, na zachodnim wybrzeżu okresami dość silny, w rejonie Sudetów umiarkowany i porywisty, południowy i południowo-wschodni.

W nocy spodziewane jest zachmurzenie duże, tylko początkowo we wschodniej części kraju większe przejaśnienia. Okresami wystąpią opady deszczu, stopniowo od zachodu obejmujące zachodnią połowę i centrum kraju. Przejściowo możliwe opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura minimalna wyniesie od -2 st C, 0 st C na wschodzie i lokalnie na południu do 2 st C na zachodzie i wybrzeżu, w dolinach karpackich -3 st C. Wiatr będzie słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, z kierunków południowych.

dys2591

W centralnej Polsce wystąpi zachmurzenie duże, okresami większe przejaśnienia, jedynie początkowo słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie 2 st C. Wiatr będzie przeważnie słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże. Temperatura minimalna 0 st C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy.

W piątek początkowo zachmurzenie duże, stopniowo od zachodu i południowego zachodu postępujące większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Okresami opady deszczu, głównie w północno-wschodniej połowie kraju, a początkowo także w centrum. Na krańcach północno-wschodnich miejscami opady deszczu ze śniegiem. Miejscami mgła lub silne zamglenia ograniczające widzialność od 400 m do 3000 m. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 st C na krańcach północno-wschodnich do 4 st C w centrum i do 8 st C na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby, lokalnie, zwłaszcza nad morzem, umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

W piątek w centralnej Polsce wystąpi zachmurzenie duże i początkowo okresami możliwy słaby deszcz, pod wieczór rozpogodzenia. Temperatura maksymalna wyniesie 4 st C. Wiatr będzie słaby, południowo-zachodni i południowy.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

dys2591

Podziel się opinią

Share
dys2591
dys2591
Więcej tematów