Trwa ładowanie...
d39ozct

Prognoza pogody na 12 i 13 kwietnia

Europa północna jest w zasięgu głębokiego niżu znad Morza Norweskiego. Na pozostałym obszarze kontynentu rozciąga się obszar podwyższonego ciśnienia pomiędzy wyżami znad Rosji i Atlantyku, jedynie nad Półwyspami Bałkańskim i Iberyjskim zaznaczają się płytkie niże. Polska znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia, w dość chłodnym powietrzu polarno-morskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prognoza pogody na 12 i 13 kwietnia
(AFP, Fot: Christoph Schmidt)
d39ozct

Sobota

W sobotę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Na Pomorzu przelotne opady deszczu, na pozostałym obszarze Polski słaby deszcz możliwy tylko miejscami. Temp. maks. od 11 st., 13 st. na północy i wschodzie Polski do 15 st. w centrum i do 18 st. miejscami na południowym zachodzie. Wiatr słaby, przeważnie z kierunków południowych, jedynie na Pomorzu umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. W północno-zachodniej połowie kraju z północnego zachodu ku centrum postępujące przelotne opady deszczu. Temp. min. od 1 st., 3 st. na północnym wschodzie do 5 st., 7 st. na południowym zachodzie, w dolinach karpackich około 0 st. Na północnym wschodzie przygruntowe przymrozki do -2 st. Wiatr słaby z kierunków południowych, od północnego zachodu przechodzący w umiarkowany, zachodni, na wybrzeżu porywisty.

d39ozct

Niedziela

W niedzielę zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu. Temp. maks. od 10 st., 12 st. na wschodnim wybrzeżu i na Podhalu do 13 st., 15 st. na pozostałym obszarze Polski. Wiatr przeważnie umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

Warszawa

W Warszawie w sobotę zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temp. maks. 14 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temp. min. 4 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego. Po południu przelotne opady deszczu. Temp. maks. 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

d39ozct

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d39ozct

d39ozct
d39ozct
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów