Trwa ładowanie...

Prognoza długoterminowa na wrzesień. Czy początek jesieni będzie jeszcze gorący?

Długoterminowa prognoza pogody raczej nie rozczaruje. Nad Polską utrzymują się gorące masy powietrza. Wszystko wskazuje na to, że pogoda szybko się nie zmieni.
Share
Długoterminowa prognoza pogody na jesień
Długoterminowa prognoza pogody na jesieńŹródło: Pixabay, Fot: LoggaWiggler
d1a09tw

Początek września to jednocześnie koniec lata i początek jesieni. Sprawdziliśmy, że w tym czasie będzie jeszcze ciepło i słonecznie . Pierwsze tygodnie września będą raczej suche. Nie ma też dużego ryzyka wystąpienia nagłych niekorzystnych warunków meteorologicznych, tj. gwałtownych burz z gradem jak w okresie wakacyjnym.

Prognoza długoterminowa. Początek września nie rozczaruje

W pierwszej połowie września temperatura może okresami przekroczyć nawet 30 stopni. Nie będzie jednak cały czas tak gorąco i upalnie, jak w sierpniu. Niewykluczone są też burze, które będą miejscami gwałtowne, chociaż ma ich być mniej niż w sierpniu i lipcu.

d1a09tw

Okresami jednak temperatura będzie wyższa o ponad 2 stopnie od normy z lat ubiegłych. Wysokie temperatury utrzymywać się będą przez przeważającą część miesiąca. Okresów chłodnych we wrześniu ma być niewiele.

Odkryli i sfotografowali nowy układ planetarny. Pierwsze takie zdjęcie w historii

Prognoza długoterminowa. Wrzesień nie będzie deszczowy

Jeśli chodzi o opady, to w skali miesięcznej na przeważającym obszarze kraju ilość opadów będzie prawdopodobnie poniżej normy wieloletniej. W drugiej połowie września - dokładnie 22 września - rozpoczyna się astronomiczna jesień. Według synoptyków ostatni tydzień września będzie nieco chłodniejszy.

d1a09tw

We wrześniu czeka nas jeszcze wiele pogodnych i bardzo ciepłych dni, z temperaturą maksymalną nawet 24-28 st. C. Zapewne zdarzą się dni ze słabszą pogodą, jednak, se o tej porze roku są one nieuniknione, to jednak nie będzie ich dużo.

Długoterminowa prognoza pogody. Chłodne noce we wrześniu

Nocami należy spodziewać się spadków temperatury poniżej 10 stopni. Mogą występować sprzyjające warunki do rozwoju mgieł, które mogą utrzymywać się jeszcze kilka godzin po wschodzie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1a09tw

Podziel się opinią

Share
d1a09tw
d1a09tw
Więcej tematów