Trwa ładowanie...
d36y7fe

Prof. Marian Zembala trafił do szpitala. Prawdopodobnie przeszedł wylew

Znakomity kardiolog dwa dni temu zasłabł podczas posiedzenia Europejskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgów w Paryżu. Z doniesień mediów wynika, że prof. Marian Zembala przeszedł wylew. Jego stan jest stabilny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prof. Marian Zembala to legenda kardiochirurgii
Prof. Marian Zembala to legenda kardiochirurgii (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d36y7fe

Jak informuje syn Mariana Zembali, Michał Zembala, kardiolog znajduje się pod dobrą opieką lekarzy i pielęgniarek. Rodzina prosi o uszanowanie prywatności i spokoju chorego. "Doceniamy, że w tych trudnych chwilach jesteście z nami myślą i modlitwą. Dziękujemy" - czytamy.

"Dziennik Zachodni" podał, że przyczyną zasłabnięcia był wylew.

d36y7fe

Prof. Marian Zembala ma 68 lat. To legenda kardiochirurgii. Współpracował m.in. z prof. Zbigniewem Religą. Zajmuje się transplantologią serca i płuc. W 1997 r. jako pierwszy w Polsce wykonał transplantację pojedynczego płuca, w 2001 r. też pierwszy raz w Polsce przeszczepił choremu płuco-serce, wszczepił też by-passy 103-letniej pacjentce.

Zembala jest prezesem Europejskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgów oraz szefem Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

W 2015 r. w rządzie Ewy Kopacz był ministrem zdrowia. W tym samym roku, po zmianie władzy, został posłem na Sejm VIII kadencji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Joanna Górska wygrała z rakiem. Teraz zdradza kulisy swojej walki

d36y7fe

Podziel się opinią

Share

d36y7fe

d36y7fe
Więcej tematów