Trwa ładowanie...
d1jxtf1

Prof. Janusz Czapiński: rosną postawy konserwatywne i ksenofobiczne, dlatego wygrał PiS

– W krótkim czasie, między rokiem 2011 a 2015 o 25 proc. wzrósł odsetek postaw konserwatywnych i ksenofobicznych. PiS nie wygrało wyborów dlatego, że obiecywało 500 zł na dziecko i podniesienie kwoty wolnej od podatku, czyli to co obiecywało w programie ekonomicznym. Wygrało ze względu na program polityczny – tak socjolog prof. Janusz Czapiński, autor badania Diagnoza Społeczna, tłumaczył w „INFOrozmowie” TVP Info źródło sukcesu partii Jarosława Kaczyńskiego.

Share
d1jxtf1

Według prof. Janusza Czapińskiego wzrost postaw konserwatywnych zaczął się od katastrofy smoleńskiej. – Do Polaków dotarło i oni uwierzyli w przekaz, że była to wina dziadowskiego państwa. I za każdym razem, gdy w trakcie tegorocznej kampanii wyborczej słyszałem z ust polityków PiS, że Polska jest w ruinie, to wiedziałem, że się przejęzyczyli. To państwo jest w ruinie, a dokładnie resorty siłowe i wymiar sprawiedliwości – mówił prof. Czapiński.

Jak twierdzi PiS próbuje teraz wzmocnić to państwo i budować je od nowa, po swojemu. Za jedyne niebezpieczeństwo dla partii Jarosława Kaczyńskiego, socjolog uważa nie wywiązanie się z obietnic socjalno-ekonomicznych.

Zobacz również: PO wychodzi z sali obrad. Kopacz: to była spontaniczna decyzja

d1jxtf1

Podziel się opinią

Share
d1jxtf1
d1jxtf1
Więcej tematów