Trwa ładowanie...

Prof. Bogdan Chazan: w Szpitalu im. Świętej Rodziny dokonano pierwszej aborcji

W Szpitalu im. Świętej Rodziny dokonano pierwszej aborcji od czasu odwołania prof. Bogdana Chazana - informuje serwis Niedziela.pl.

Share
Prof. Bogdan Chazan: w Szpitalu im. Świętej Rodziny dokonano pierwszej aborcji
Źródło: PAP, Fot: Grzegorz Jakubowski
djgazl5

O zdarzeniu poinformował prof. Chazan i dodał, że wcześniej aborcji w placówce dokonano w 2006 r., pod jego nieobecność i bez jego wiedzy.

W poniedziałek prof. Chazanowi wręczono decyzję o odwołaniu go ze stanowiska dyrektora Szpitala im. Świętej Rodziny. Podstawą do decyzji prezydent Warszawy stały się wyniki kontroli ratusza w Szpitalu im. Św. Rodziny. Chazan powołując się na klauzulę sumienia odmówił wykonania w szpitalu aborcji, choć były do tego wskazania medyczne ze względu na wady płodu. Nie wskazał też pacjentce - do czego zobowiązują go przepisy - innego lekarza lub placówki, gdzie można zabieg wykonać.

djgazl5

Kontrole w Szpitalu Św. Rodziny wszczęły: NFZ, Rzecznik Praw Pacjenta oraz konsultant krajowy w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Postępowanie wyjaśniające prowadzi też na wniosek ministra zdrowia rzecznik odpowiedzialności zawodowej Naczelnej Izby Lekarskiej. NFZ nałożył na szpital karę w wysokości ok. 70 tys. zł. Postępowanie RPP jeszcze trwa, w ramach tej kontroli sprawdzane jest, czy dziecko miało po urodzeniu zapewnione niezbędne świadczenia zdrowotne. Śledztwo w tej sprawie prowadzi także warszawska prokuratura.

Źródło: Niedziela.pl, PAP

djgazl5

Podziel się opinią

Share
djgazl5
djgazl5
Więcej tematów