Trwa ładowanie...
d4hi49q
Nasz Dziennik

prof. Bogdan Chazan polemizuje z opinią wydaną przez Prokuratora Generalnego

Prof. Bogdan Chazan odniósł się na łamach "Naszego Dziennika" do opinii Prokuratora Generalnego w sprawie obywatelskiego projektu ustawy uszczelniającej przepisy dotyczące ochrony życia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
prof. Bogdan Chazan polemizuje z opinią wydaną przez Prokuratora Generalnego
(WP, Fot: Andrzej Hulimka)
d4hi49q

Zdaniem prok. Andrzeja Seremeta projekt budzi wątpliwości natury konstytucyjnej, ze względu na "kolizję dóbr". Prof. Chazan jest odmiennego zdania.

- Najwidoczniej Prokurator Generalny nie zwrócił uwagi na to, że w obywatelskim projekcie ustawy znalazł się przepis gwarantujący leczenie matki wszystkimi sposobami, nawet gdyby to leczenie miało doprowadzić do śmierci dziecka, mówi lekarz. - Jest jednak duża różnica w tym czy zabija się dziecko, traktując to tylko jako formę terapii matki, czy też tym, gdy jego śmierć nie jest zamierzona, ale jest skutkiem leczenia kobiety.

- Obecne przepisy, mówi prof. Chazan, są bezpośrednio wymierzone w życie dziecka. Sądzę, że przepisy projektu obywatelskiego są bardziej sprawiedliwe, nie wprowadzają żadnej kolizji dóbr - jak to zaznacza pan prokurator - ale te kolizje niwelują.

d4hi49q

Podziel się opinią

Share
d4hi49q
d4hi49q
Więcej tematów