Trwa ładowanie...
d2h64b5
02-04-2013 12:15

Prof. Artur Nowak-Far wiceministrem spraw zagranicznych

Prof. Artur Nowak-Far objął funkcję wiceministra spraw zagranicznych. Będzie odpowiadał za sprawy prawne i traktatowe - poinformowało MSZ.

Share
d2h64b5

Prof. Nowak-Far odebrał we wtorek nominację z rąk ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Na stanowisku w MSZ zastąpi dotychczasowego podsekretarza stanu prof. Macieja Szpunara.

Artur Nowak-Far jest profesorem nadzwyczajnym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetu Warszawskiego w dziedzinie prawa gospodarczego UE. Prof. Nowak-Far urodził się w 1967 r., studiował prawo na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Był stypendystą Komisji Europejskiej na Uniwersytecie Kopenhaskim, Fundacji Kościuszkowskiej na DePaul University w Chicago. W 1996 r. otrzymał stopień naukowy doktora na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, a w 2001 r. uzyskał habilitację na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Prof. Nowak-Far jest członkiem rady naukowej programu ministra rolnictwa "Poznaj Dobrą Żywność", członkiem założycielem Polskiego Stowarzyszenia Prawa Europejskiego oraz członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Jest autorem licznych ekspertyz i opinii z zakresu prawa europejskiego i ekonomicznej analizy prawa, m.in. dla Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Kancelarii Sejmu, Ministerstwa Gospodarki i Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Jak informuje MSZ zna języki: angielski, duński, rosyjski, niemiecki, czeski. Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

d2h64b5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h64b5
Więcej tematów