Trwa ładowanie...
d6c96y3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Proces 34-latka, który podpalił 21 samochodów

Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe rozpoczął się proces 34-letniego Marcina W., oskarżonego o podpalenie i zniszczenie w ubiegłym roku w Gdańsku 21 samochodów. Straty właścicieli aut wyniosły ponad pół miliona złotych. Jak wyjaśniał oskarżony, podpalał "z rozpaczy".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (freeimages.com)
d6c96y3

Oskarżony przyznał się do winy. Tłumaczył, że żałuje swojego postępowania. - Podpalałem te samochody z rozpaczy. Nie wiedziałem, co mam zrobić ze swoim życiem. Żałuję, że sam się nie podpaliłem pod kancelarią premiera - powiedział przed sądem Marcin W., który od chwili zatrzymania przebywa w areszcie.

Tłumaczył, że jego zachowanie wynikało z kłopotów rodzinnych. Wyjaśnił, że przed czterema laty do jego mieszkania wprowadziła się matka alkoholiczka z konkubentem. Mówił, że w domu często dochodziło do awantur.

Oprócz podpaleń i zniszczeń aut prokuratura oskarżyła Marcina W. także o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad matką. Według śledczych, mężczyzna miał m.in. uderzać kobietę pięścią po twarzy oraz bić pałką i kijem od szczotki. W. zaprzeczył przed sądem, że używał siły wobec matki.

d6c96y3

Samochody zostały podpalone 5 września 2014 r. w godzinach nocnych w kilku dzielnicach Gdańska.

Podczas śledztwa W. twierdził m.in. że nie jest piromanem i podpalanie nie sprawia mu przyjemności. Przyznał, że dokonując zniszczeń, był pod wpływem alkoholu.

Z wyjaśnień oskarżonego, wynika, że podpalał samochody przypadkowo, nie wybierając specjalnie modelu auta. Zapalniczką podpalał nadkole i od tego zajmowało się ogniem koło. Nie czekając na rozprzestrzenienie się pożaru, mężczyzna szedł dalej i podpalał kolejne wozy.

Auta były różnych marek i roczników; ich wartość wahała się od 1,5 do 150 tys. zł.

d6c96y3

W 2012 r. przeciwko mężczyźnie skierowano akt oskarżenia za spalenie w ciągu czterech lat 12 aut - proces w tej sprawie jeszcze się nie zakończył.

Zobacz również film:

d6c96y3

Podziel się opinią

Share

d6c96y3

d6c96y3
Więcej tematów