Trwa ładowanie...

Problemy waszyngtońskiej policji. "Skradziono co najmniej 350 sztuk broni"

- W ciągu niespełna 6 lat ponad 350 sztuk broni palnej zgubili lub stracili waszyngtońscy policjanci - informuje w specjalnym raporcie ze śledztwa dziennikarskiego News4 I-Team.

Problemy waszyngtońskiej policji. "Skradziono co najmniej 350 sztuk broni"Źródło: Twitter, fot: b/d
d3v61rf
d3v61rf

W wielu przypadkach skradziona policjantom broń była później wykorzystywana do przeprowadzania napadów. Jednym z wymienionych w raporcie przykładów jest Mario Alvarado, który w 2011 roku został skazany na 10 lat więzienia. Policja podczas zatrzymania zarekwirowała broń, którą jak się później okazało powinien posiadać jeden z policjantów z Rockville (st. Maryland).

- Osoby, które posiadają legalnie broń nagle stają się celem dla przestępców - opowiada Kevin O’Keefe z Biura ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej oraz Materiałów Wybuchowych. - Sześć na siedem przypadków to kradzież broni z policyjnych radiowozów - dodaje.

- Personel nie stosuje się do zasad bezpieczeństwa. Pracujemy nad wprowadzeniem wyższego poziomu zabezpieczeń dla broni palnej - informuje w raporcie Departament Biura Bezpieczeństwa Krajowego.

d3v61rf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v61rf
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj