Trwa ładowanie...

Problemy PiS w Olsztynie. Porozumienie przejmuje stery w regionie

Działacze PiS z Olsztyna czuja się coraz bardziej marginalizowani przez swojego koalicjanta - Porozumienie Jarosława Gowina. Są rozczarowani postawą szefa PiS w tym regionie i zastanawiają się, czy nie opuścić szeregów partii.
Share
Jarosław Gowin, wojewoda Artur Chojecki i nowy wicewojewoda Aleksander Socha
Jarosław Gowin, wojewoda Artur Chojecki i nowy wicewojewoda Aleksander SochaŹródło: PAP, Fot: Tomasz Waszczuk
d1d9k7y

O bliskim rozłamie w strukturach olsztyńskiego PiS informuje "Gazeta Wyborcza", do której zgłosili się rozczarowani działacze tej partii. Czarę goryczy miała przelać nominacja na zastępcę wojewody Aleksandra Sochy z Porozumienia.

W piątkowej uroczystości, oprócz wojewody Artura Chojeckiego z PiS, wzięli udział działacze Porozumienia z Jarosławem Gowinem na czele. Byli też dwaj posłowie tego ugrupowania z Olsztyna, Wojciech Maksymowicz i Michał Wypij, szef struktur regionalnych Porozumienia.

Zobacz także: Jarosław Gowin rośnie w siłę. Do Porozumienia dołączył nowy poseł

- Kiedy widziałem Michała Wypija oraz działaczy Porozumienia, którzy przyjechali do Olsztyna i uśmiechali się, stojąc obok Artura Chojeckiego, którego wcześniej próbowali usunąć ze stanowiska, to było to upokarzające dla naszego wojewody i PiS - mówi "Gazecie Wyborczej" jeden z przedstawicieli partii.

Działacze PiS z Olsztyna są oburzeni

- To dla nas jak policzek. Porozumienie na naszym terytorium triumfuje. Wstyd, że do czegoś takiego dopuściło nasze kierownictwo - mówi gazecie kolejny działacz PiS.

Zobacz też: Agent Tomek: "kłamałem pod presją". Politycy idą do sądu

Działacze - jak informuje "GW" - mają zarzucać szefowi lokalnego PiS Jerzemu Szmitowi słabość i zastanawiają się nad przejściem do Porozumienia.

Co ciekawe, jak dowodzi gazeta, deklaracje sympatii dla Porozumienia mają padać oficjalnie z ust coraz ważniejszych polityków PiS w Olsztynie. Przykładem ma być wypowiedź posłanki Joanny Arent dla Radia Olsztyn.

d1d9k7y

Zobacz także: "Good cop" i "bad cop", czyli jak obóz władzy gra skrzydłami ws. sądów. "Gowin neutralizuje Ziobrę"

Podczas rozmowy o szykowanym referendum w Olsztynie w sprawie odwołania prezydenta miasta, posłanka bardzo dobrze wypowiedziała się o Wypiju, polityku Porozumienia, który wzbudza niechęć lokalnych polityków PiS. - Uważam, że byłby świetnym prezydentem naszego miasta i jestem jak najbardziej za tym, żeby w przyszłości prezydentem był. Będę go popierała zawsze. Być może [referendum - red.] to droga, żeby szybciej dokonać tego wyboru i może udałoby się Michałowi Wypijowi zostać prezydentem. Byłby bardzo dobrym prezydentem i ma moje poparcie - cytuje słowa posłanki Arent "GW".

Gazeta przypomina także, że Prawo i Sprawiedliwość nie wsparło grupy inicjującej referendum. Zdaniem Jerzego Szmita, jego ugrupowanie nie powinno się mieszać do rozgrywki między Małkowskim i Grzymowiczem. Niektórym działaczom PiS ta decyzja nie przypadła do gustu.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

d1d9k7y

Podziel się opinią

Share
d1d9k7y
d1d9k7y
Więcej tematów