Trwa ładowanie...
d3cz57a

Prezydent Wrocławia zawiadomił prokuraturę ws. nawoływania do nienawiści na manifestacji

• W sobotę na wrocławskim Rynku odbyła się manifestacja
• Prezydent Rafał Dutkiewicz zawiadomił prokuraturę
• Zawiadomienie dotyczyło nawoływania do nienawiści i obrazy głowy obcego państwa
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz
Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz (Agencja Gazeta/Wojciech Nekanda Trepka)
d3cz57a

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz złożył zawiadomienie do prokuratury w związku z nawoływaniem do nienawiści na tle różnic wyznaniowych oraz spaleniem zdjęć kanclerz Niemiec podczas sobotniej manifestacji na wrocławskim Rynku - poinformował magistrat.

Jak powiedział rzecznik prasowy magistratu Arkadiusz Filipowski, sobotnia manifestacja była zgłoszona i odbywała się legalnie.

- Prezydent Dutkiewicz zawiadomił prokuraturę, ponieważ zachodzi podejrzenie, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa z art. 136 § 3 Kodeksu Karnego oraz art. 256 § 1 KK. Chodzi o nawoływanie do nienawiści na tle wyznaniowym oraz obrazę głowy obcego państwa - powiedział rzecznik.

Dodał, że do zawiadomienia dołączona została dokumentacja zdjęciowa oraz nagranie monitoringu miejskiego dokumentujące sobotnie zgromadzenie publiczne.

Manifestacja odbyła się m.in. pod szyldem Obozu Narodowo-Radykalnego. Uczestniczyło w niej około 300 osób, które wykrzykiwały m.in. antyemigranckie i antyislamskie hasła. Na koniec spalono portret kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

d3cz57a

Podziel się opinią

Share
d3cz57a
d3cz57a
Więcej tematów