Trwa ładowanie...

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz o Wyspie Słodowej: nie wiem skąd wezmę 5 mln, ale je znajdę

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz przedstawił nowy pomysł na zagospodarowanie kamienicy na Wyspie Słodowej. Za remont obiektu, warty około 5 milionów złotych, zapłacić ma miasto.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz o Wyspie Słodowej: nie wiem skąd wezmę 5 mln, ale je znajdęŹródło: WP, fot: Michał Dzierżak
d2clk6j
d2clk6j

Rafał Dutkiewicz na swoim blogu przedstawił propozycję zagospodarowania budynku na Wyspie Słodowej, nad którego przeznaczeniem debatowano kilka miesięcy podczas konsultacji społecznych. Prezydent chce, by kamienica stała się „laboratorium partycypacji” i stała się jednym z projektów w ramach Europejskiej Stolicy Kultury.

Przypomnijmy – pod koniec czerwca 2015 r., po uprzednim zakończeniu konsultacji społecznych i stworzeniu stosownego z nich raportu, prezydent Wrocławia zdecydował o tym, że kamienica nosząca adres Wyspa Słodowa 7 nie pójdzie pod młotek, jak pierwotnie zakładano. Miał zostać rozpisany konkurs na projekt zagospodarowania obiektu, w którym przede wszystkim wziąć miały udział organizacje pozarządowe.

- Budynek pozostanie własnością miejską, a zwycięska organizacja pozarządowa będzie mogła tam prowadzić działalność opisaną w zgłoszonym do konkursu projekcie. Taka organizacja może również znaleźć partnera prywatnego, który zajmie się np. remontem budynku, ponieważ miasto na ten cel w chwili obecnej nie może przeznaczyć zbyt dużej kwoty – dodał prezydent.

d2clk6j

Teraz jednak Dutkiewicz zdanie zmienił. Przedstawił wstępne wyliczenia ratusza, które mówią o tym, że koszt remontu kamienicy na Wyspie wyniesie niecałe 5 mln złotych.

„Tak jak się umawialiśmy, poprosiłem o przygotowanie procedury konkursowej. To bardzo skomplikowana materia. Mam pewien pomysł. Jeszcze nie wiem, gdzie poszukam tych pięciu milionów, ale postaram się je znaleźć. Wyremontujemy dom na Wyspie Słodowej (…) Mówiliście mi w czasie spotkania na Wyspie, że niesie Was dobre myślenie i wspaniała energia. Że chcecie zająć się sprawami wokółkulturowymi. Uczyńmy zatem ten dom częścią naszego ESK” – czytam we wpisie prezydenta Dutkiewicza.

Włodarz stolicy Dolnego Śląska zaapelował do aktywistów, którzy zainteresowali się tematem Wyspy, o połączenie sił i wspólne działanie, a także o zaproszenie do współpracy wszystkich chętnych. Organizacje pozarządowe pozytywnie odniosły się do pomysłu prezydenta i oczekują dalszych szczegółów.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2clk6j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2clk6j
Więcej tematów