Trwa ładowanie...

Prezydent Uzbekistanu w szpitalu. Nie podano żadnych szczegółów na temat choroby Isłama Karimowa

• "Badanie i leczenie będzie wymagać określonego czasu" - napisał w oświadczeniu rząd

• Karimow ma 78 lat i jako prezydent rządzi Uzbekistanem od 1991 roku

Share
Prezydent Uzbekistanu w szpitalu. Nie podano żadnych szczegółów na temat choroby Isłama Karimowa
Źródło: AFP, Fot: IVAN SEKRETAREV
d1bstza

Prezydent Uzbekistanu Isłam Karimow został przewieziony do szpitala na leczenie, które będzie wymagać "określonego czasu" - poinformował w niedzielę rząd. Karimow ma 78 lat i jako prezydent rządzi Uzbekistanem od upadku ZSRR, czyli od roku 1991.

"Według specjalistów kompleksowe badanie, a następnie leczenie będzie wymagać określonego czasu" - napisano w oświadczeniu rządu, które opublikowały państwowe media. Nie podano żadnych szczegółów na temat choroby uzbeckiego przywódcy, ani przypuszczalnego terminu leczenia.

d1bstza

Agencje przypominają, że 1 września Uzbekistan obchodzi święto narodowe - Dzień Niepodległości (1991) - i że prezydent dotychczas tradycyjnie uczestniczył w związanych z tym uroczystościach.

Isłam Karimow to były pierwszy sekretarz KC Komunistycznej Partii Uzbekistanu, gdy wchodził on w skład ZSRR; był też przewodniczącym Rady Najwyższej Uzbeckiej SRR przez kilka miesięcy przed ogłoszeniem przez ten kraj niepodległości w 1991 roku. Stanowisko prezydenta niepodległego kraju Karimow sprawuje od 29 grudnia 1991 roku.

d1bstza

Podziel się opinią

Share
d1bstza
d1bstza
Więcej tematów