Trwa ładowanie...
d1jy3ov

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zapowiedział na poniedziałek posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO), która omówi "zdecydowane kroki" na rzecz przywrócenia pokoju w Donbasie na wschodzie kraju.

Share
d1jy3ov

Poroszenko zwrócił się w sobotę wieczorem z posłaniem do narodu w związku ze śmiercią 49 wojskowych, którzy zginęli w wyniku zestrzelenia w Ługańsku przez prorosyjskich separatystów samolotu transportowego, oraz śmiercią pięciu funkcjonariuszy Straży Granicznej, ostrzelanych tego dnia przez buntowników w Mariupolu.

"Chylę czoło przed bohaterami, którzy zginęli w trakcie wykonywania zadania zabezpieczenia granicy Ukrainy. () Zrobimy wszystko, by winni śmierci naszych wojskowych zostali odnalezieni, by terroryści otrzymali godną odpowiedź i ponieśli karę" - oświadczył.

Prezydent poinformował, że ukraińska armia zaczęła przechodzić do kontrataku i z sukcesem wypiera terrorystów z ich pozycji. Relacjonował, że w ostatnich dniach przywrócono kontrolę nad prawie 250 kilometrami granicy z Rosją oraz 11 miejscowościami.

"W ciągu ostatniej doby przy próbie przekroczenia granicy naszego państwa zostało zniszczonych siedem kolumn samochodowych z bronią i amunicją, kilka czołgów, transporterów opancerzonych i systemów rakietowych. Dziś wojskowi przechwycili wyrzutnię rakietową Grad" - podkreślił Poroszenko.

d1jy3ov

Podziel się opinią

Share
d1jy3ov
d1jy3ov
Więcej tematów