Trwa ładowanie...
d6u57md
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Prezydent Ukrainy gotów wydać rozkaz zawieszenia broni

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział w walijskim Newport, że od piątku od godz. 13 czasu polskiego ogłosi "obustronne zawieszenie broni" w walkach z separatystami, ale uzależnił to od spotkania grupy kontaktowej w Mińsku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wita się z premierem W. Brytanii na szczycie NATO
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wita się z premierem W. Brytanii na szczycie NATO (PAP/EPA, Fot: Andy Rain)
d6u57md

- O godz. 14 czasu lokalnego (godz. 13 czasu polskiego) w piątek, o ile dojdzie do spotkania w Mińsku, wezwę sztab generalny do wprowadzenia obustronnego zawieszenia broni i mamy nadzieję, że wdrażanie planu pokojowego rozpocznie się jutro - oświadczył Poroszenko na marginesie szczytu NATO w Newport.

Według agencji Interfax-Ukraina Poroszenko "dopuścił ogłoszenie dwustronnego rozejmu w przypadku osiągnięcia porozumienia grupy kontaktowej w sprawie planu pokojowego".

Przywódcy separatystów ze wschodniej Ukrainy są gotowi wydać rozkaz o przerwaniu ognia w piątek, jeśli przedstawiciele Kijowa podpiszą w Mińsku plan politycznego uregulowania konfliktu - podała rosyjska agencja ITAR-TASS.

d6u57md

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d6u57md

d6u57md
Więcej tematów