Trwa ładowanie...
Prezydent: Polska potrzebuje dobrej zmiany

Prezydent: Polska potrzebuje dobrej zmiany

Polska potrzebuje dobrej zmiany; w kraju demokratycznym taka zmiana jest możliwa tylko poprzez akt wyborczy - powiedział w Pszczynie na Śląsku prezydent Andrzej Duda. Zaapelował do Polaków o udział w niedzielnych wyborach parlamentarnych.

Share
d4sjk1l

Prezydent podkreślił, że w demokracji nikt nie powinien mieć wątpliwości, że jego decyzja demokratyczna wpływa na rzeczywistość.

- Wygrałem wybory mówiąc o tym, że chcę naprawy rzeczywistości i dzisiaj też jestem do niej zdeterminowany. Wierzę, że wygrałem te wybory właśnie dlatego, że naprawy Rzeczypospolitej potrzebuje dzisiaj w Polsce bardzo wielu ludzi - powiedział Duda na spotkaniu z mieszkańcami Pszczyny.

d4sjk1l

- Jeżeli mówimy o naprawie Rzeczypospolitej, to mówimy o tym, że potrzebna nam jest dobra zmiana. W kraju demokratycznym, w którym sprawy prowadzone są uczciwie takiej dobrej zmiany można dokonać tylko i wyłącznie poprzez akt wyborczy; tylko poprzez akt wyborczy można także wyrazić swoje niezadowolenie, albo swoje poparcie dla jakichś pomysłów, idei, dla czyjejś działalności - zaznaczył prezydent.

Duda stwierdził, że w Polsce niezwykle potrzebna jest wspólnota. - Tę wspólnotę jesteśmy w stanie odbudować tylko wtedy, gdy będziemy razem. Tylko wtedy także, kiedy władza w Polsce będzie miała silną legitymację i gdy będziemy zdecydowanie mówili "nie" wszelkim przejawom nienawiści, poniżania, także w polityce - mówił prezydent.

- Mówią, że ryba psuje się od głowy. Niech i naprawia się od głowy. Niech się naprawia od uczciwej władzy, która da przykład szacunku do siebie nawzajem, a przede wszystkim do ludzi - dodał Duda.

Prezydent zachęcał także do pójścia do wyborów. - Pokażmy, że interesuje nas demokracja, że interesuje nas nasze państwo - apelował.

Zobacz też: #dziejesienazywo: "PiS chce rządzić samodzielnie"

d4sjk1l

Podziel się opinią

Share
d4sjk1l
d4sjk1l
Więcej tematów