Trwa ładowanie...
dymvajk
TVP

Prezydent Nowego Sącza złożył doniesienie o przestępstwie

• Prezydent Nowego Sącza został przesłuchany przez policję w charakterze świadka, w sprawie nielegalnego handlu odpadami
• Ryszard Nowak złożył też zawiadomienie o przestępstwie
• Zakład SGL Carbon odpiera zarzuty
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Nowego Sącza złożył doniesienie o przestępstwie
(Radio Kraków)
dymvajk

Prezydent Nowego Sącza, Ryszard Nowak, został przesłuchany przez policję. W charakterze świadka złożył wyjaśnienia w sprawie nielegalnego handlu odpadami z produkcji elektrod w zakładzie SGL Carbon w Nowym Sączu. Jednak, jak poinformował prokurator rejonowy w Nowym Sączu Jarosław Łukacz, prezydent złożył nie tylko wyjaśnienia, lecz także zawiadomienie o przestępstwie.

Podczas sesji rady miasta Nowak ujawnił, że odpady węglowe mają trafić na rynek jako tani opał. Po jego wypowiedzi prokuratura wszczęła w sprawie postępowanie wyjaśniające. Zawiadomienie złożone przez prezydenta Nowaka dotyczy niewłaściwego gospodarowania szkodliwymi odpadami.

W rozmowie z Radiem Kraków podtrzymał zarzut sformułowany na sesji i stwierdził, że - jego zdaniem - łatwo będzie znaleźć w tej sprawie dowody. - Jestem przekonany o tym, że dokumenty istnieją - mówi Nowak Radiu Kraków - Były tez przekazy ustne i one też są bardzo wiarygodne.

W odpowiedzi zarząd sądeckiego zakładu SGL Carbon wydał oświadczenie, w którym zapewnił, że zarówno odbiór, jak i utylizacja odpadów odbywają się pod pełną kontrolą.

dymvajk

Podziel się opinią

Share

dymvajk

dymvajk
Więcej tematów