ycipk-v9evnf
ycipk-v9evnf
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Prezydent Miedwiediew wylądował na lotnisku w Krakowie

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew przybył do Krakowa na uroczystości pogrzebowe prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego i Jego Małżonki Marii Kaczyńskiej. Samolot z rosyjskim prezydentem wylądował na płycie lotniska w Krakowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-v9evnf

Miedwiediew przekazał już wyrazy współczucia narodowi polskiemu i złożył hołd prezydentowi Kaczyńskiemu. W poniedziałek przyjechał do ambasady RP w Moskwie, gdzie wpisał się do wyłożonej tam księgi kondolencyjnej. Napisał, że katastrofa polskiego samolotu prezydenckiego jest straszną tragedią, a śmierć prezydenta Kaczyńskiego to niepowetowana strata.

W sobotę 10 kwietnia, w kilka godzin po tragedii pod Smoleńskiem, rosyjski prezydent wystąpił z odezwą do narodu polskiego, w której oświadczył, iż wszyscy Rosjanie dzielą z Polakami ból i żałobę po śmierci prezydenta Kaczyńskiego, jego małżonki Marii i innych członków polskiej delegacji państwowej.

Zakomunikował też, że ogłosił 12 kwietnia (poniedziałek) dniem żałoby narodowej w Federacji Rosyjskiej.

ycipk-v9evnf

Według rosyjskich mediów, był to bodaj pierwszy przypadek zarządzenia w Rosji żałoby narodowej po śmierci obywateli innego państwa. Jednym z jej elementów było opuszczenie do połowy flagi państwowej nad oficjalną rezydencją prezydenta Rosji na Kremlu.

Wcześniej Miedwiediew i premier Władimir Putin, w kaplicy na terenie prezydenckiej rezydencji w Gorkach pod Moskwą, wspólnie modlili się w intencji ofiar katastrofy. Zapali tam też świece.

Samolot z polską delegacją lecącą na uroczystości rocznicowe do Katynia rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Kaczyński i jego żona Maria.

Polub WP Wiadomości
ycipk-v9evnf
ycipk-v9evnf