Trwa ładowanie...

Prezydent Majchrowski obiecał kryty skatepark w Krakowie

Czy w Krakowie powstanie pierwszy kryty skatepark? Podczas spotkania ze środowiskiem skejtów prezydent Majchrowski obiecał wpisanie tej inwestycji do przyszłorocznego budżetu miasta.

Share
Prezydent Majchrowski obiecał kryty skatepark w Krakowie
Źródło: zikit.krakow.pl
d2meqvt

Pod koniec ubiegłego tygodnia Jacek Majchrowski spotkał się ze skejtami w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej. Miłośnicy deskorolek domagali się od prezydenta krytego skateparku, a on obiecał, że wpisze inwestycję do przyszłorocznego budżetu. Skatepark miałby powstać przy Com Com Zone w Nowej Hucie.

– W przyszłym tygodniu porozmawiam z zarządcą tamtego terenu i zobowiązuję się, że wpiszę to do projektu budżetu. Jeśli Rada Miasta się zgodzi to w przyszłym roku skatepark powinien być gotowy – zadeklarował Majchrowski.

d2meqvt

Deskorolkarze zwrócili także uwagę prezydenta na istniejące już podobne miejsce w Parku Jordana. Był to jeden z pierwszych skateparków w Polsce, ale na obecne zapotrzebowanie jest zwyczajnie za mały. W tej sprawie Majchrowski obiecał modernizację tego terenu. Sprawdzi również, czy jego rozbudowa jest możliwa.

- Zapytam o to konserwatora zabytków i to od jego decyzje będzie zależeć czy uda się wpisać ten projekt do budżetu na przyszły rok - powiedział w trakcie spotkania Jacek Majchrowski. Majchrowskiemu najwidoczniej zależy na poparciu tego środowiska w zbliżających się wyborach. Jeśli jednak przy każdym spotkaniu będzie obiecywał kolejne inwestycje, to może po prostu… zabraknąć środków w budżecie.

d2meqvt

Podziel się opinią

Share
d2meqvt
d2meqvt
Więcej tematów