Trwa ładowanie...
d3or6f1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Prezydent Litwy odwołuje przyjazd do Warszawy 11 listopada

Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite nie przyjedzie do Warszawy na obchody Święta Niepodległości - poinformował Urząd Prezydenta Litwy. Za porozumieniem stron prezydenci Polski i Litwy spotkają się na początku grudnia. To nie pierwszy raz, kiedy litewska prezydent łamie tradycję i odwołuje przyjazd do polskiej stolicy 11 listopada.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite
Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite (PAP/EPA, Fot: MATTHIAS BALK)
d3or6f1

Zgodnie z wieloletnią tradycją przywódcy Litwy uczestniczą w Warszawie 11 listopada w obchodach Święta Niepodległości, a polski przywódca przyjeżdża do Wilna 16 lutego na Dzień Niepodległości Litwy.

Po raz pierwszy tradycję tę złamała prezydent Grybauskaite w roku 2012. Nieprzybycie do Warszawy prezydent uzasadniła wówczas "niecierpiącymi zwłoki kwestiami związanymi z polityką wewnętrzną". Obserwatorzy ocenili to jako oznakę pogarszających się stosunków polsko-litewskich.

Tym razem Urząd Prezydenta Litwy nie komentuje nieobecności Grybauskaite w Warszawie 11 listopada.

(planujemy kontynuację tematu)

Z Wilna Aleksandra Akińczo

d3or6f1

Podziel się opinią

Share

d3or6f1

d3or6f1
Więcej tematów