Trwa ładowanie...
d366v9g
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite: na wojnę terrorystów należy odpowiedzieć wojną

• Prezydent Litwy: Europa ocenia zagrożenie terrorystyczne zbyt naiwnie
• Grybauskaite wskazała, że należy wzmocnić współpracę służb specjalnych
• Trwa okrutna wojna i reakcja na nią powinna być adekwatna"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite
Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite (AFP, Fot: THIERRY CHARLIER)
d366v9g

- Sądzę, że my w Europie jesteśmy zbyt naiwni i oceniamy zagrożenie terrorystyczne i działania terrorystów trochę powierzchownie, niewystarczająco poważnie - powiedziała Grybauskaite.

Zaznaczyła, że "powinniśmy uświadomić sobie, że trwa okrutna, niczym nieuzasadniona wojna i reakcja na nią powinna być adekwatna". - Terroryści są przestępcami. Na ich działania musimy odpowiedzieć ostro używając różnych sposobów, nie wykluczając również wojny przeciwko wojnie terrorystów - uważa prezydent Litwy.

Zdaniem Grybauskaite, przede wszystkim należy wzmocnić współpracę służb specjalnych poszczególnych krajów, wymianę informacji, zablokować źródła finansowania terrorystów, a "walka z zorganizowaną przestępczością i pranie brudnych pieniędzy powinna nabrać zupełnie innego wymiaru".

d366v9g

Koniecznym działaniem, w ocenie Grybauskaite, jest też wzmocnienie bezpieczeństwa informacyjnego, teraz bowiem "zbyt proste w Europie jest rozpowszechnianie propagandy i werbowanie młodzieży".

Po wtorkowych zamachach terrorystycznych w Brukseli władze Litwy nie podniosły poziomu alertu w kraju, ale wzmocniono ochronę obiektów strategicznych.

d366v9g

Podziel się opinią

Share

d366v9g

d366v9g
Więcej tematów